Analizy

Analiza pary walutowej EUR/USD, interwał H4 oraz średnioterminowa prognoza, 1.08.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiaj nieco o eurodolarze w ujęciu bieżącym (H4) z uwagi na rozchwiane i emocjonalne ruchy w dniu dzisiejszym. Na forach różne spotkałem opinie i w tym miejscu postanowiłem zmierzyć się wykresem na wielu płaszczyznach.

 

Interwał 4-godzinny.

 

W dalszym ciągu pozostajemy w obszarze zniesienia fibo 76.4% i uważam że nie powinien poziome być znacząco przekroczony. W przeciwnym razie wejdzie nam inny scenariusz niż zakładany kilka dni temu.

Na wykresie próba rozpisania fal w fali C. Scenariusz na tę chwilę nadal zakłada końcowy etap korekty.

Fala ostatnia 5? pozostaje w stosunku do fali 1 61.8% oraz szczyt wypadł na linii równoległej po dołkach podfal 2 i 4.

Jak widać nie jest to za idealna struktura ale mieszcząca się w regułach elliota – fala C jako impuls z rozszerzoną falą 3. Jeśli taki scenariusz wybierze rynek, wówczas można zakończyć wzrosty na tym walorze.

 

edekh4_001

 

 

W przypadku innego scenariusza wybranego przez rynek przedstawiam dwie opcje. Pierwsza zakłada bieżący wariant średnioterminowy z dokończeniem fali C korekty.

 

edekDS

 

Oraz kolejny wariant, nazwijmy go wzrostowym, w sensie dokończenia średnioterminowej korekty złożonej WXY lub ABC jak kto woli.

 

edekDWZ

 

Ten poziom powyżej na pewno spowoduje jakąś korektę lub odwrócenie ale puki co dajmy „edkowi” szansę na dokończenie korekty.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz