Analizy

Analiza pary walutowej EUR/GBP, interwał dzienny i tygodniowy, 9.07.2013r.

Podziel się postem:

Wyczekiwałem tego poziomu wczoraj i zastanawiałem się czy to już koniec korekty?

Dzisiaj na świeczce dziennej otrzymaliśmy ciekawy układ.

Nie dość że powstała ona na ważnym oporze geometrycznych to w dodatku na górnej granicy kanału wzrostowego korekty.

Dopuszczam jeszcze podbicie nawet do połowy dzisiejszej świecy ale już teraz pobrałem pozycję średnioterminową (jak widać na wykresie). Poziom stopu wynosi ponad 70 pipsów.

Oczywiście jeśli rynek da i mnie czas pozwoli to w kolejnych dniach może być okazja do zajęcia pozycji po lepszej cenie na sygnałach w skali intra.

 

EURGBPD

 

Nieco więcej o wykresie tygodniowym.

Zdecydowanie za wcześnie jest by pisać o świecach tygodniowych. Jedynie wskazuję na wykresie taką ewentualność jako ciekawostkę.

Przy założeniu utrzymania takiej świecy (mowa oczywiście o świecy podażowej lub sytuacji tworzącej układ świec prospadkowych) otrzymamy wskazania do rozpoczęcia spadków w średnim terminie w ramach wielkiej fali C lub 3.

Spróbowałem wyliczyć ewentualny poziom docelowy dla nowego ruchu. Wiadomo, że takie rysowanie jest grubo na wyrost i proszę nie brać tego na serio w tej chwili.

Po pierwsze należy poczekać z tą prognozą jeszcze 3 dni i po wtóre rynek należy obserwować na bieżąco i odpowiednio modyfikować własne nastawienie. Tak czy siak plan główny trzeba mieć.

 

EURGBPW

Podziel się postem:

3 Replies to “Analiza pary walutowej EUR/GBP, interwał dzienny i tygodniowy, 9.07.2013r.

Dodaj komentarz