Analizy

Analiza NZD/USD, interwał tygodniowy, 25.09.2013r. (kilka kresek roboczych)

Podziel się postem:

Coraz więcej obowiązków a coraz mniej czasu, a na giełdzie jest co robić. Jak widać forex i rynki indeksów, towarów i surowców składa się z bardzo dużej ilości instrumentów finansowych. Okazji inwestycyjnych jest mnóstwo. Problem polega tylko na czasie dostępnym do analizowania.

A że ja lubię wszystko przeglądać co jakiś czas to niestety często kosztem późnych godzin.

 

Dzisiaj, krótko. Waluta Nowozelandzka do dolara amerykańskiego w ujęciu tygodniowym.

Na wykresie widzimy układ średnioterminowy. Od lewej impuls spadkowy, po którym nastąpiła korekta prosta sięgająca opór w kanale wzrostowym.

Teraz widzimy swing spadkowy i również korektę. O ile dobrze złapałem szczyt (z niższych interwałów) to perspektywa rysuje się całkiem nieźle. Potencjał spadku, tylko w teorii, wynosi jakieś 10 ooo pipsów. Oczywiście nie do końca tak będzie, ponieważ swap zabrałby sporą część zysków z tego ruchu, chyba że odbyłby się szybszym tempem. A jest to możliwe. Spadki zazwyczaj przebiegają gwałtowniej niż wzrosty.

 

Mnie oczywiście zadowoli zysk, który sobie założę. Zobaczymy co z tej analizy wyniknie na kilka dni/tygodni.

Aha, pozycja oczywiście S.

 

Wysłałem dzisiaj moim subskrybentom ciekawą ofertę biznesową pewnej firmy. Proszę pisać lub dzwonić w tej sprawie. Oferta godna przemyślenia. Może wydać się z początku niezrozumiała ale sądzę, że po rozmowie wyda się bardzo sensowna i intratna. Na rynku jest dużo fachowców potrafiących zarabiać a warto to wykorzystać. Tym bardziej, że nie każdy posiada czas, wiedzę i umiejętności ku temu.

 

 

NZDUSD

 

 

 

 

 

Podziel się postem:

One Reply to “Analiza NZD/USD, interwał tygodniowy, 25.09.2013r. (kilka kresek roboczych)

Dodaj komentarz