Analizy

Analiza kontraktów terminowych FW20, interwał dzienny, 21.201.2013r.

Podziel się postem:

Wczoraj podawałem ciekawostkę na wykresie tygodniowym ze świecą typu wisielec i pisałem że każda formacja wymaga potwierdzenia. Dzisiaj można powiedzieć, że została ona zanegowana. Czyli nadal scenariuszem bazowym jest wzrost, który nabiera mocy technicznej po przebiciu wielomiesięcznej linii trendu.

 

Mnie bardzo pasuje omawiany wcześniej układ z korektą abc (oznaczoną na wykresie). Układ ten opisywałem kilka dni temu i uważam od tego miejsca średnioterminowy sygnał kupna. W zasadzie sygnały wstępne były wcześniej i okazji do zagrania na L było kilka, począwszy od poziomu 2200 i kolejno na każdej korekcie.

Zasada jest taka, ze jak padają sygnały kupna na indeksie warto wtedy rozejrzeć się za „dobrymi” akcjami. Wiele wówczas spółek akcyjnych notuje sygnały kupna, a jako ciekawostkę dodam że statystycznie 80% akcji wzrasta wraz ze wzrostem indeksu.

Kilka analiz akcji podałem na stronie i niedługo przyjdzie czas na ich weryfikacje. Wyniki już są interesujące.

 

fw20D

 

Dzisiaj była kolejna okazja do zajęcia pozycji na L. Sygnał po wybiciu z flagi (klasyczny sygnał kupna) wsparty oscylatorem. Oczywiście po fakcie każdy jest mądry ale wybicie faktycznie było po zejściu ceny zygzakiem. To co najbardziej lubię.

 

fwh2

Podziel się postem:

Dodaj komentarz