Analizy

Analiza kontraktów terminowych FW20, interwał 4-godzinny, 15.12.2013r.

Podziel się postem:

Czwartkowa analiza jest nadal aktualna. Link: http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-kontraktow-terminowych-fw20-interwal-godzinowy-13-12-2013r/

 

Rynek osuwa się i pobija kolejne dołki. Jest to naturalne w trendzie. Sądzę ,że do czasu wykazania większej siły niż jednoświeczkowy zryw nie ma mowy o pobieraniu pozycji na wzrosty. Cały czas poruszamy się o strefie ważnego wsparcia średnioterminowego przedstawionego kilka dni temu.

 

Wskaźniki wskazują już duże wyprzedanie a nawet dywergencje.

Wcześniejsze linie trendu nie zostały trwale przebite więc nie było mowy o graniu na wzrost. Niewątpliwie jednak, sygnał sprzedaży zamknąłem z uwagi na rosnące zagrożenie zwrotu, inkasując przy tym sowity zysk ponad 120 pkt.

 

Wykres przedstawia kilka ciekawych kresek, których pokonanie może dać nadzieje dla byków. Dość istotna jest ostatnia luka oraz linie trendu. Do tego warto „czytać” wykres. Proszę zwrócić uwagę na rosnący LOP podczas ustanawiania kolejnych dołków. Mimo spadku można odnieść wrażenie że ktoś zaczyna angażować więcej pieniążków na rynku.

Pytaniem jest czy są to zamykane S lub L czy jednak otwieranie nowych pozycji. Tego nie wiemy. Można też zakładać, że skoro inwestorzy decydują się powiększać ilość pozycji w portfelu po tak dużym spadku, to czy mogą to być pozycje na dalszy spadek ich wartości ???

 

Ja uważam, że raczej mamy do czynienia z akumulacją (być może tylko korekcyjną. Jednak zbliża się rozliczenie serii kontraktów i w związku z tym standardy należy porzucić do czasu wygaśnięcia serii.) choć to tylko moje zdanie a z weryfikacją poczekamy do kilku dni sesyjnych nowego tygodnia. Podkreślam jednak, że aby mieć więcej danych „mówiących”  o zajmowaniu pozycji na wzrost potrzebna jest siła rynku.

 

 

15.12fw20

Drobna korekta, wykres jest 4-godzinny. Omyłkowo na wykresie napisałem inaczej.

 

 

Po godzinie postanowiłem uzupełnić analizę o drugi wykres indeksu wig 20. Postanowiłem zerknąć do samego indeksu w celu potwierdzenia założeń opisanych wyżej na podstawie rynku terminowego.

Warto pamiętać, że to indeks wyznacza trendy a rynek pochodny jedynie odwzorowuje jego ruchy, choć zwolennicy teorii manipulacji i spekulacji twierdzą inaczej. Tak czy inaczej warto analizować oba wykresy i szukać podobieństw.

 

wig20

 

W zasadnie wystarczy sam wykres. Może brakować jeszcze jednej podfali spadkowej. Istotna jest linia trendu i  zielona linia oporowa. Cena powyżej niej to sugestia wzrostów.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz