Analizy

Analiza kontraktów FW20, interwał tygodniowy i 4-godzinny. 10.03.2013r.

Podziel się postem:

Analizę kontraktów fw20 zacznę od przedstawienia wykresu tygodniowego.

Chciałem jedynie pokazać pojawienie się farmacji gwiazdy porannej na wsparciu geometrycznym i poziomym. Formiacja zapewnie nie odwróci na trwałe trendu ale może spowodować kontynuację korekty.

Od dołka widać wzrost impulsem, po którym spadek stanowić może falę a lub 1. Nie sądzę aby spadek z poziomu 2670 do obecnego dołka zakończył całą korektę. Osobiście licze na conajmniej drugie takie zejście.

 

FW20W

 

Dokładniej sytuację ilustruje wykres czterogodzinnej ramy czasowej.

Spadek przybrał postać impulsu a miejscem sygnalnym było przebicie linii trendu spadkowego. W mojej ocenie korekta ma szanse jeszcze trwać choć liczę na spore cofnięcie. Celowo zaznaczyłem wsparcie poziome (zielona linia), jak również zasięg ewentualnego wzrostu po korekcie ostatniego swingu wzrostowego (2414-1508).

Taki układ mógłby wpisać się w foramcję odwracającą ORGR lub jak kto woli cofnięcie do połowy formacji gwiazdy porannej, wspomnianej, z interwału tygodniowego.

 

Fw20H4_001

 

Jak więc widzimy, sytuacja robi się bardzo ciekawa z uwagi na korelację między-rynkową. Mogę pokusić się o tereorię „mówiącą” o wykończeniu impulsów wzrostowych na indeksach zagranicznych z jednoczesnym wykonaniem korekty na indeksie polskim (polski rynek wyprzedza czasowo o jedną figurę rynki zagraniczne) oraz parze walutowej usd/pln. Po czym przyszedłby czas na rozpoczęcie spadków indeksów zagranicznych wraz kontynuowaniem przeceny naszej giełdy z bardzo mocnym wzrostem dolara w stosunku do złotówki.

 

Wszystkie przedstawione analizy weekendowe, miały na celu naprowadzić czytelnika na możliwosć wystąpienia opisanej korelacji międzyrynkowej.

Proszę o wyrażenie opinii na temat mojego punktu widzenia.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz