Analizy

Analiza KGHM, 19.08.2012r.

Podziel się postem:

Po piątkowej sesji postanowiłem zamieścić wykres KGHM. Jak wiadomo spółka nazywana jest „koniem” indeksu wig20, stanowiąca wielką siłę pod względem obrotów na giełdzie w stosunku do całego indeksu.

Kurs znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, jednak w moim mniemaniu zbliżamy się do strefy oporowej wyznaczonej za pomocą kilku technik (wspominałem w poprzednich analizach, opory zgrupowane w bliskiej odległości czynią miejsce do zatrzymania bądź odwrócenia kierunku ceny). Opór nie musi spowodować od razu zmiany trendu ale przynajmniej jego zatrzymanie bądź korektę wcześniejszego ruchu.

Na wykresie zaznaczyłem opory wynikające:

  • z górnego ograniczenia kanału wzrostowego (linie czerwone)

  • z naturalnego oporu poziomego (linia fioletowa)

  • ze zniesienia wewnętrznego fibo (76.4% – linie niebieskie)

  • stosunku falki wzrostowej do poprzedniej o współczynnik fibo (76.4%)

  • równości fal wzrostowych od dołka z dnia 20.12.2011 i 24.05.2012.

  • pojawiających się dywergencji na oscylatorach szybkich

 

Piątkowa formacja świecowa przedstawia walkę podaży z popytem na korzyść podaży. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze obrotów. Gdyby kolejny atak podaży nastąpił na sesji poniedziałkowej mielibyśmy szansę na rozpoczęcie korekty ruchu wzrostowego. Najbliższe sesje są kluczowe dla dalszych losów mojego scenariusza. Choć miejsce jest nieprzypadkowe to nie należy zapominać o zabezpieczeniu stop loss.

W opisie jak i na wykresie przedstawiam jedynie własną ocenę sytuacji, która w każdej chwili może ulec zmianie w zależności od zaistniałych warunków. Nie pokazuję „wejść w pozycję” tylko wskazuję na miejsca nieprzypadkowe na wykresie dające szanse zmiany ceny w stosunku do panującego ruchu.

 

Podziel się postem:

One Reply to “Analiza KGHM, 19.08.2012r.

  1. Wszystko się okaże, korekta się należy. Ja tylko wskazuję miejsca odpowiednie do zajęcia pozycji. Jak rynek zareaguje zweryfikuję za jakiś czas.
    Osobiście stosuję stop loss i dzięki niemu nie martwię się o pozycje. Kilka z nich już profituje.

Dodaj komentarz