Analizy

Analiza intra pary walutowej gbp/usd, przegląd wykresu spółki Tfone.14.01.2016r.

Podziel się postem:

Gbp/usd – interwał 4-godzinny.

 

Na parze walutowej gbp/usd nastąpił dzisiaj atak popytu w okolicy wsparcia. Ruch był dość dynamiczny i na tyle mocny, że świeca wybijająca jednocześnie zdołała pokonać linię trendu spadkowego.

Taka sytuacja daje podstawę do zajęcia pozycji L w skali intra. Pamiętamy o stopach  a w tym przypadku będzie nim poziom ostatniego dołka.

W dzisiejszej analizie poruszam jedynie interwał intraday.

gbpplnh4

 

Spółka Tfone S.A. – interwał dzienny.

 

W drugiej części przedstawię sytuację na wykresie spółki Tfone SA.

Po wielu miesiącach spadków na tej spółce w końcu powstały syndromy odbicia. W ostatnich tygodniach inwestorzy wytworzyli swing wzrostowy i obecnie obserwujemy spadek, być może korekcyjny.

Ostatnie dni tworzą prawdopodobnie prawe ramię w układzie ORGR, więc zalecałbym wstrzymanie się z decyzjami do wybicia linii szyi (okolice 3.18 zł).

W tej chwili obroty nie potwierdzają mojego scenariusza, być może w trakcie większego ruchu dołączą inwestorzy.

Tfone1401

Do opisu i analizy spółek podchodzę dość ostrożnie mimo, iż mam kilka upatrzonych walorów. W głównej mierze z uwagi na niepewną sytuację zewnętrzną. O ile polskie indeksy w mojej ocenie znajdują w dobrych miejscach, z których może przyjść kilkutygodniowe a nawet miesięczne ożywienie to indeksy zagraniczne są w „rozkroku”. A mając na uwadze wielką siłę rynków zagranicznych odciskających znaczne piętno na nasz parkiet dopuszczam blokadę w postaci wzrostów „wigów” przy spadkach na parkietach zagranicznych.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz