Analizy

Analiza intra pary walutowej EUR/USD (przeciek z grupy analitycznej) oraz los przedświątecznych pozycji z chatu grupy inwestorów (USD/HUF, USD/SGD), 21.04.2014r.

Podziel się postem:

Witam w drugim dniu Świąt.

Osobiście nie polecam siedzenia przed komputerem w dni zarezerwowane dla rodziny ale po obiadku i zarazem kolejnym przejedzeniu postanowiłem zrobić chwilę lenistwa.

 

Miłą niespodzianką był widok rosnących walorów przedświątecznych pobieranych na chacie grupy analitycznej.

Na pierwszy ogień pójdzie para walutowa USD/HUF.

Zakładany scenariusz realizuje się na tę chwilę bardzo dobrze. Planowaliśmy razem z uczestnikami wzrost tego waloru a zatem wykres przedstawiał wyliczone wsparcia odwracające tendencje spadkową.

 

Wykres z forum.

 

usdhuf

 

Budowana flaga dobrze rokowała na odwrót. Ponadto w tych rejonach było jeszcze kilka wskazań do określenia strefy wsparć. Dodatkowo widać ciekawy układ falowy, który mnie również zainspirował.

 

Poniżej wykres sprzed chwili.

 

usdhufzysk

 

Kolejna analiza omawianą na chacie dotyczyła pary walutowej USD/SGD. Trochę egzotyczna i nienaturalna para walutowa ale nie przeszkadza to w dokonaniu analizy i ewentualnym zajęciu zgodnym z jej wskazaniem.

 

usdsgd1604

 

Temu walorowi poświęciłem sporo uwagi i nawet się mocniej zaangażowałem. Wskazania podobne jak wyżej. Budowana flaga i kilka wsparć poziomych skłoniła mnie do pobrania kilku pozycji.

 

Poniżej wykres bieżący na który widać realizację mojego scenariusza.

 

usdsgdzysk

 

Odbicie nastąpiło dynamiczne i co ważne bardzo zyskowne. Po drodze „pograliśmy” jeszcze na niższych interwałach, gdzie było kilka fajnych wsparć i układów na podłączenie do trendu.

 

Na koniec zamieszczę jedną z analiz, które zamieszczam na chacie grupy inwestorów.

Dzisiaj zamieściłem wykres z dokładnym wyliczeniem wsparć na parze walutowej EUR/USD.

W mojej ocenie w tych rejonach może zadziać się wiele ciekawych wydarzeń.

Obecność wsparcia lub strefy wsparć nie oznacza od razu zajęcia pozycji. Jednak dobre wyliczenie wsparcia daje nam już 50% sukcesu. Następnie należy oczekiwać sygnału w tych rejonach.

 

eurusdh42104

 

Tak więc mamy mały przeciek z grupy inwestorów i teraz pozostaje cierpliwe czekanie.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz