Analizy

Analiza intra Natural Gas i pary walutowej usd/nok, 11.02.2016r.

Podziel się postem:

Ostatnio przyznam się mam mniej czasy na pisanie analiz. Skupiłem się na testowaniu nowej platformy brokera HFT Brokers. Jako partner tej firmy wręcz mam obowiązek sprawdzić ich produkt.

Jak do tej pory wygląda obiecująco. A moje skupienie jest tym bardzie duże, że skorzystałem z promocji „podwajamy”. Jest ona obwarowana pewnymi wymaganiami w stosunku do inwestora/tradera. Mianowicie, dodają drugie tyle (zaokrąglone do 1 tysiąca) ale do końca  trwania promocji aby zachować ten bonus należy zarobić tyle samo ile się wpłaciło. No i … wciągnąłem się. Zarobić 100% nie jest łatwo ale też jest do zrobienia. Brakuje mi jeszcze jakieś 30% konta i ponad dwa tygodnie czasu. Myślę, że wynik całkiem przyzwoity, tylko muszę się przyznać że aby „wykręcić” ten limit muszę naginać MM czyli zarządzanie kapitałem. Zamiast ryzykowania 2%, u mnie zdarza się ryzykować znacznie więcej 5% a czasami i więcej gdy widzę dobry układ.

No niestety jako nauczyciel i osoba przygotowująca do handlu i tradingu adeptów sztuki inwestowania nie świecę przykładem jeśli chodzi o zasady. Dodam jednak, że kwota na testy nie jest wysoka ale zgoda – każdy kapitał trzeba szanować.

Natural Gas – interwał dzienny.

Przejdźmy zatem do analizy gazu.

Wykres dzienny przedstawia układ korekcyjny.

naturalgasd

Odbicie od wsparcia dało mi podstawę do poszukiwania wejść intra. Flaga to to co mnie interesuje.

Natural Gas – H1.

naturalgash1

Dwie pozycje w „grze”. Stopy dzienne, liczę na ruch trendowy.

Usd/nok – H1.

Podobny układ – flaga.

Trzy pozycję w portfelu z czego dwie mocno profitują. Ostatnia wzięta na wybicie linii trendu (o technikach więcej na szkoleniach).

Oczekujemy na ruchy zgodne z naszą analizą. Jak dotąd jest ok.

usdnokh1

Mogę już napisać, że broker gody polecenia. Wykonałem kilkadziesiąt „zagrań” i ku mojemu zdziwieniu nic nie rekwotuje, nie zacina i nie ma poślizgów. A do tego można handlować na kontraktach FW20 co też ułatwia handel systemami.

Warto sprawdzić informację pod linkiem i zainteresować się kontem: http://affiliate.hftbrokers.pl/register/129

Podziel się postem:

4 Replies to “Analiza intra Natural Gas i pary walutowej usd/nok, 11.02.2016r.

 1. Odbicie nastąpiło, jednak nadające się jedynie do inwestycji intra. Po pokonaniu ostatniego dołka rynek najwidoczniej pogłębia korektę. Musimy poczekać na nowe okazje do zajęcia pozycji.
  Nie jestem w stanie określić moment kolejnego odbicia. Reaguję na wsparcia i poszukuję wejść na niższych interwałach z ciasnymi stopami, w obecnej sytuacji to jakbym wróżył przyszłe ruchy. Nauczyłem się na przestrzeni kilku lat, że jedyny skuteczny trading to granie na sygnał z jasno sprecyzowanym stopem. Obecnie spadający nikkei nie pokazuje nowych szczytów i wyższych dołków. Ale poczekajmy, może niedługo…?

 2. Dzisiaj dokładniej się przyjrzałem wykresowi Nikkei i faktycznie cena dotarła do drugiego ważnego wsparcia. Tutaj też jest wielka szansa na odbicie.
  Poprzednie miało miejsce i też dało zarobić sporo. Od tego są stopy aby wyrzucały na zysku, jak również na stratach.

 3. Kiedyś również zakupowałem ogromne ilości funduszy, było dobrze do czasu końca hossy. Stare czasu…
  Dzisiaj mam jeszcze pewną ilość pieniędzy w TFI ale wchodzę bardzo rzadko na fundusze akcji, może 2 razy w roku. Każdorazowa konwersja kosztuje mnie 5% prowizji, więc bardzo ciężko to odrobić i jeszcze zarobić. Polecam wówczas wchodzenie tylko na większe ruchy.
  Co do rynku forex to trzeba mieć wiedzę większa i ogromną dyscyplinę.
  Pozdrawiam i życzę konsekwencji. Proszę pamiętać, że nie ma ludzi nieomylnych.

Dodaj komentarz