Analizy

Analiza indeksu wig20, interwał H4, 17.03.2013r.

Podziel się postem:

Analiza dotyczy indeksu wig20 ale również można analogicznie odnieść się do kontraktów terminowych fw20. Opisywałem sytuację na walorach pochodnych kila dni temu gdzie gdzie sygnały bardzo ładnie zostały zlokalizowane a ich zasię szacowałem na dojście do okolic górnej linii trendu (LINK – dotyczy kontraktów fw20).

Jeśli założymy że ruch wykonał pełny impuls w ramach fali A lub 1 to wówczas rośnie prawdopodobieństwo wystąpienia korekty.

Wykres przedstawia naniesione miejsca wsparć poziomych, na których podaż może napotkać problemy. Kolejną czynnością będzie obserwacja ruchu korekcyjnego a dokładniej jego elementów charakterystycznych dla korekt (zarówno pod względem falowym jak i geometrycznym).

W przypadku powodzenia opisanego scenariusza możemy doświadczyć podobnego ruchu wzrostowego po ukształtowaniu pełnej korekty (również oznaczyłem ewentualne miejsca oporowe). Jest to oczywiście sprawa drugorzędna na tę chwilę i pozostawimy ją  jedynie w planach na najbliższą przyszłość.

 

Alternatywą powyższej wersji jest realizowanie korekty w ramach fali 4 wyższego rzędu (2635 – początek ruchu do końca fali 3 – 2406). Wówczas pokonanie dołków oznaczać będzie negację scenariusza pierwszego i jednocześnie ruch w ramach fali 5.

 

Zatem czekamy na sygnały zakończenia korekty, gdyż w przypadku ich braku proponuję odpuścić zajmowanie pozycji z uwagi na ryzyko powstania nowego impulsy spadkowego w ujęciu krótkoterminowym.

 

wig20-17

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz