Analizy

Analiza indeksu wig20, interwał godzinowy, 19.01.2014r.

Podziel się postem:

Po ostatnim zyskownym sygnale na kontraktach terminowych o zysku w okolicach minimum 100 pkt., warto dokonać próby prognozy dalszych ruchów na naszym parkiecie.

 

Dzisiaj chciałbym przedstawić dwie opcje wzrostowe. Opcje wzrostowe biorę pod uwagę do czasu aż cena wybije dołek z poziomu 2300-2310. Wszystkie ruchy do wartości przedstawionych jako strategiczne dopuszczam jako korektę ruchu wzrostowego rozpoczętego w z opisanego miejsca.

Uwaga! Jest to ocena rynku intra. Nie możemy traktować analizy w kontekście trwałych wzrostów na tę chwilę. Jednak sygnały płyną z wykresów na różnych interwałach i dzisiaj zajmę się int. godzinowym.

 

Pierwsza opcja wzrostowa.

Oznaczyłem ją zielonym kolorem. Jest to opcja z wykończeniem impulsu wzrostowego. Miejsce zatrzymania nie jest przypadkowe. Przebiega w jego rejonie wsparcie poziome, jak również jest to ważne zniesienia fibo dla fali Elliotta. Nie wiemy dokładnie jaka to fala (Elliott jest najmniej przewidywalny ale traktowany jako koncept w strategii daje lepszy obraz analizie), być może jest to falka 4 lub 2 w 3. Nie ma to znaczenia, gdyż moje sygnały muszą być klarowne i potwierdzone na wsparciach kilku narzędzi.

Czyli po tej korekcie, która się kształtuje bądź już ukształtowała, przyszedłby czas na ruch wzrostowy i potem korekta wyższego rzędu. Oczywiście mowa o ruchu od 2300-2310 do xxxx.

Wszystko będzie można wówczas obliczyć i ewentualnie podłączyć się do kolejnej fali C lub jakiejkolwiek fali impulsu.

 

Druga opcja wzrostowa.

Drugiej opcji opisywać za wiele nie trzeba wykres wiele „mówi”. Główne założenia analizy trendu pozostają te same. Jedyna różnica to taka, że założyłem zakończony cały impuls i większą korektę, po której kolejny ruch wzrostowy.

Wsparcia pozostają te same, są jedynie zależne od kolejnych ruchów falowych.

Wariant ten jest dla mnie mniej prawdopodobny ale na tyle istotny, że biorę go pod uwagę.

 

wig20H1st

 

Na koniec dodam, że całość może tworzyć układ odwróconej głowy z ramionami. Obecnie mamy za mało informacji żeby taki scenariusz zakładać ale jako ciekawostkę podaję na ewentualność utworzenia się takiego wzoru. Wówczas wiemy jak na To „grać” i o co mi chodzi w opisach powyższych opcjach wzrostowych.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz