Analizy

Analiza indeksu wig20, interwał godzinowy, 1.09.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiaj dla odmiany analiza indeksu, na którym dokładniej widać poziomy wsparć i oporów poziomych jak i linii trendu w porównaniu z wykresem kontraktów terminowych. Drugą rzeczą bardzo istotną jest niemal równość odcinków spadkowych. O ile nie jest to układ falowy TUP, to istnieje szansa na zakończenie korekty z możliwością wzrostów.

 

Na wykresie przedstawiłem ruch ceny w kanale spadkowym, na którym widać potwierdzone wsparcia i opory które zgrały się idealnie ze wzniesieniami fibo. Dodatkowo nałożyłem opory poziome, które bardzo lubię i często działają. Pierwszy opór jest właśnie przebity na ostatniej godzinie handlu. Oczywiście musi on być potwierdzony kolejną świecą białą aby wykluczyć „fałszywkę”.

 

Warto zwrócić uwagę na skalę obrotów (oznaczyłem czerwonym prostokątem). W przypadku indeksu ma to większe znaczenie niż w przypadku kontraktów terminowych. Wzrost wolumenu podczas świec popytowych często oznacza zakup akcji. W tym przypadku można mówić wręcz o skokowym wzroście wolumenu bo aż do 12 mln w czasie jednej godziny. Wydaje się że ktoś nie po to kupił za tak duży kapitał akcje aby na nich stracić.

 

Zatem robi się bardzo ciekawie. Trochę postraszyli tą konsolidacją zapewne żeby wystraszyć inwestorów. Ja osobiście wciąż podtrzymuję zdanie o potencjale do wzrostów do czasu pokonania dołków. Wówczas będę poszukiwał alternatywnego scenariusza.

 

wig20h1

Podziel się postem:

Dodaj komentarz