Analizy

Analiza indeksu wig20 i spółki PKO BP, interwał godzinowy, 26.01.2014r.

Podziel się postem:

Ponieważ wiele zadziało się od ostatniego wpisu na temat indeksu wig20 i spółki PKO BP, muszę więc dokonać podsumowania w/w walorów.

 

Aktualizacja wykresu indeksu wig20.

 

Ostatnia analiza zakładała podłączenie się do wzrostowego trendu krótkoterminowego.

Wpis na ten temat: http://galeriazyskow.pl/analiza-indeksu-wig20-interwal-godzinowy-19-01-2014r/

Wsparcie wskazane w analizie zadziałało, po czym nastąpił ruch kontynuacyjny. Strategia moja zakłada prowadzenie stopa po miejscach wsparć i w razie zwrotu wychodzić na zysku lub niewielkiej stracie.

Techniki prowadzenia zyskownych pozycji są różne i uzależnione od preferencji inwestorów. Ja stosuję dwie (więcej na szkoleniach technik inwestycyjnych).

 

Wykres aktualny indeksu wig20 przedstawia miejsce wsparcia/możliwości zajęcia pozycji i miejsce stopów. Definitywnym zamknięciem pozycji powinno być przebicie linii trendu spadkowego.

 

wig20intra26

 

Pozwoliłem sobie również oznaczyć falowo ruch. Gdzie wyjście na szczyty po ukształtowaniu 4 fal stwarzało niebezpieczeństwo odwrotu na rynku.

Teraz trudno powiedzieć czy bieżący ruch spadkowy jest nowym impulsem czy korektą całego wzrostu. Wydaje się jakby miniony ruch wzrostowy był korektą abc w związku z czym obecny spadek możemy traktować jako nowy impuls. Wynika z tego, że korekta wzrostowa bieżącego spadku winna dać możliwości wystąpienia sygnału na S. Taka teza, oczywiście jest za wczesna i warto poczekać na ukształtowanie się znaczących dołków i szczytów do ich głębszej analizy. Czego inwestor nie lubi? Ruchów ceny bez większych zmian ich kierunku. Myślę że niedługo taki się pojawi i będzie więcej informacji do dalszej pracy.

 

Podsumowując moje wpisy na temat wig20 od miesiąca, można przyjąć za poprawne założenie o sugestii wzrostów. Wchodzimy na rynek tylko wtedy kiedy widzimy sygnały i kiedy rynek ma szansę zmienić tendencje ruchu. Mnie nie interesuje czy jest to ruch trwały, większy czy tylko korekcyjny. Z ostatnich dwóch wejść zysk był kolejno 100 pkt i ok 30-40 pkt. Proponuję przez większość czasy pozostać poza rynkiem i wchodzić na jasne sygnały.

 

Aktualizacja wykresu PKO BP.

O spółce PKO BP wiele pisałem ostatnio, gdyż wiele pozytywnych zmian zaszło. Wejście opisywane na podstawie formacji odwróconej głowy z ramionami okazało się dobrym sygnałem i co najważniejsze wystarczyło poprawnie prowadzić daną pozycję przesuwając kolejno stop po logicznych miejscach technicznych. Na tyle dla mnie jest to ważna umiejętność, żeby nie stracić pozycji na korekcie a jednocześnie wziąć z trendu ile się da.

Poprzedni wpis na temat pozycji PKO BP: http://galeriazyskow.pl/analiza-spolki-pko-bp-oraz-kilka-slow-o-pzu-22-01-2014r/

 

I po niżej aktualny wykres spółki.

 

PKOH126

 

Wykres jest „stary” i dołożyłem do niego aktualne poziomy stop. Od dołka widzimy 5 fal i w ostatniej fali również 5 podfal. Elliott jest tylko podpowiedzią, jak wiele razy pisałem. Patrzę na niego ale pozycje biorę na podstawie sygnałów innych technik. Stop prowadzę również inaczej ale jakby ze zgodnością falową.

Podsumowując naszą pozycję możemy uznać, że „skonsumowaliśmy” dobry traid. Trochę odkryłem moich technik poprzez dokładnie opisane wejścia i wyjścia z pozycji, gdzie co ważniejsze wiemy jaki jest początkowy stop.

Moja strategia jest prosta i jasna a straty/koszta transakcyjne wiadome z góry. W taki sposób przy trzymaniu stałego procentu zarządzania kapitałem mamy szansę odnosić sukces na giełdzie w dłuższym okresie. Jedyny problem to dyscyplina.

Polecam szczerze indywidualne szkolenia. Przy okazji nadmienię, ze jutro wybieram się ze szkoleniem do Warszawy do Karola. Cieszy mnie, że kolejna osoba chce się uczyć i dołączy do grona na forum inwestora serwisu galeriazysków. Kwota szkolenia jak widać nie jest duża i z pewnością zwróci się po kilku dobrych wejściach. Mnie jednak zależy na kolejnej osobie wartościowej na forum, która z czasem wiele wniesie do grupy analityków. Każdy widzi wykresy po swojemu a wypatrzony układ czy formacja może posłużyć wszystkim do analizy oraz zajęcia pozycji.

 

Czytelników proszę o zapisywanie się na NEWSLETTER. Wszystkie wpisy te publikowane i niepublikowane będą dostarczane przeze mnie no grona stałych czytelników.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz