Analizy

Analiza indeksu wig20 i rynku terminowego fw20, interwał godzinowy, 1.12.2013r.

Podziel się postem:

Kilka dni temu poruszałem układ intra na wykresie kontraktów terminowych FW20.

Link:http://galeriazyskow.pl/uklad-intra-przed-sesja-w-dniu-29-11-2013r/

Opisałem na interwale godzinowym spadek w kształcie impulsu i wzrost korektą (trójką). Zaznaczyłem, że z uwagi na brak notowań w stanach możemy „bujać” się w miejscu. Nasza giełda jest bardzo specyficzna, gdyż jakby nie była nasza. Największymi rozgrywającymi są inwestorzy zagraniczni. My natomiast, staramy się podłączać do tych ruchów.

 

Dzisiaj przedstawię układy intra na indeksie i kontrakcie. Warto robić analizy obu i szukać potwierdzeń w przypadku chęci zajmowania pozycji na którymkolwiek rynku.

 

Wykres wig-u 20.

Tutaj również mamy impuls spadkowy. Następnie korekta nie dotarła do oporu poziomego (oczywiście nie zawsze musi), który jednocześnie pokrywa się z fibo.

Jeśli mam zakładać wersję spadkową to widziałbym wypełnienie korekty do w/w poziomów jako rozbudowaną w wxy. Jest to typowy boczniak z uwagi na brak zdecydowania lub dystrybucję. Różnego rodzaju zabiegi i cele są wówczas realizowane.

Nie twierdzę, że spadek będzie ale jeśli ryzykować zajęciem pozycji na spadki to tylko blisko oporów z jak najmniejszym stopem.

Negacja scenariusza powyżej 2630 pkt.

 

wig20h1

 

Wykres kontraktów terminowych FW20.

 

Tutaj mamy sytuację nieco wyprzedzającą. Opór wynikający z podobnych narzędzi zadziałał (opór poziomy i fibo), po czym rynek wykonał spadek.

Na niższych interwałach (nie będę już się w nie zagłębiał w tej analizie ale zapewniam że tak jest) otrzymaliśmy również spadek impulsem i kolejna wspinaczka pozostaje do rozważenia.

 

Może to być korekta swingu 2615-2575, gdzie można poszukiwać oporu na obecnych poziomach lub troszkę wyżej.

Lub…

…doszukiwać się, korekty złożonej opisanej przy omawianiu wykresu wigu 20.

Wówczas oporami są ponownie obszar 2610 i ostatni w okolicach 2620 jako wxy.

 

fw20h1

 

Starałem się najjaśniej opisać sytuacje na wigu i rynku pochodnym w ujęciu intra. Aby scenariusz mógł się spełnić potrzeba pomocy zachodu. Jeśli przyjdzie, upragniona korekta na tamtych rynkach to i u nas scenariusz spadkowy się spełni.

Szczerze, mam w nosie co zrobi zachód bo tam są na szczytach a moje techniki nie zakładają łapania takich „okazji”. Po za tym widać jak wielu dostaje po łapkach biorąc pozycje S gdy rynek wciąż rośnie. Jednak rozpoczęcie spadku na innych rynkach ma szanse wypełnić mój plan.

Jak wspominałem, sam również dostaję po stopach ale chociaż wiem, gdzie je mam i przez to kontroluję moje straty. Łapanie szczytu nie daje logicznego miejsca postawienia stopa i na dłuższą metę nie możemy osiągać stabilnego zysku.

A zatem kończąc dzisiejszą analizę, szukamy wejść możliwie najbliżej stopa i resztę pozostawiamy rynkowi.

 

Teraz muszę już kończyć i wyskoczyć z rodzinką na przechadzkę po markecie w niedzielne popołudni. Pewnie żonka jakiś zakup „niechcący” wymyśli, no ale co poradzić.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz