Analizy

Analiza Indeksu WIG – interwał tygodniowy, 15.12.2012r.

Podziel się postem:

Analizując indeks WIG zauważyłem dwa możliwe scenariusze na najbliższe tygodnie.

Pierwszy wariant zakłada dokończenie struktury korekcyjnej od dołka z poziomu 36000 pkt. po której powinien nastąpić powrót do większych spadków w ramach dużej fali C. Całą korektę można by wówczas rozpisać falowo jako korektę złożoną WXY. Opory naniesione na wykresie potwierdzają to myślenie i jak widać po zniesieniach fibo, zwrot miałby szanse nastąpić w okolicach 76.4 %. Oczywiście nie od razu, najpierw musi być jakiś „taniec Świąteczny i Noworoczny”. Strefa oporowa rozciąga się do poziomów 48000 pkt.

 

Kolejnym wariant – wzrostowy, zakłada zakończenie korekty ze skróconą falą piątą (całego spadku) na poziomie 37000 pkt.

Od tego samego miejsca wzrost porusza się impulsem  i po jego zakończeniu przyjdzie nagła korekta po której możemy dostąpić dużych wzrostów.

 

Oba scenariusze na tę chwilę wydaja się prawdopodobne.

Krótko powiem o miejscu oporów.

Mimo, iż nie ma sygnałów odwrócenia ponieważ indeks stawia kolejne białe świece tygodniowe, należy zachować ostrożność.

Wzrost odbywa się na niższych obrotach, przy bardzo wykupionych wskaźnikach oscylacyjnych, sięgających ekstremalnych wartości.

Strefa oporowa znajduje się na ważnym zniesieniu fibo oraz zgromadzonych oporach geometrycznych rynku. Dodatkowo w pobliżu istnieje dość ważny opór poziomy. Całość stanowi sporą zaporę do dalszych wzrostów. Miejsca do wzrostów jeszcze jednak troszkę pozostało.

Muszę napisać na koniec, iż łapanie szczytów w trendzie wzrostowym jest trochę karkołomne i osobiście nie zajmuję pozycji na podstawie tylko oporów. Sądzę że sygnały powinny niebawem przyjść a póki co należy miło i spokojnie odpoczywać w okresie Świąt. Po świętach przyjdzie czas na dobre zajęcie pozycji.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz