Aktualności Analizy Analizy akcji

Analiza indeksu wig i wig deweloper, 12.11.2017r.

Podziel się postem:

Analiza indeksu wig – interwał dzienny.

W mojej ocenie na szerokim rynku wig dochodzi do zmiany sił.

Zejście ceny poniżej 63 415 prawdopodobnie złamało układ wzrostowy rynku. od tamtego miejsca rynek wykonał korektę abc ustanawiając lokalny szczyt. Pogłębienie ostatniego dołka otworzy drogę do większych spadków lub korekty i tym samym ustanowi sygnał sprzedaży.

Wskaźnik RSI również pokazuje na wykupienie rynku, zaś poprzedni dołek był sygnalizowany w postaci dywergencji.

Wyczekujemy zatem rozstrzygnięć i reagujemy na odpowiednie sygnały.

Analiza wig deweloper – interwał dzienny.

Dla przypomnienia zamieszczę wykres wig deweloper zaktualizowany o najnowsze notowania.

Cena dotarła do górnego ograniczenia linii trenu wyznaczonej w roku 2015. Warto wspomnieć, że w serwisie podałem sygnał kupna na tym subindeksie, co zazwyczaj skutkuje zakupem spółek wchodzących w jego skład. Przynajmniej takie preferuję podejście w inwestowaniu na rynku akcji. Spółki generujące sygnały kupna muszą być w indeksie, na którym również panuje lub tworzy się trend.

Wracając do analizy, mogę jedynie zasygnalizować zaistniały opór w ruchu wzrostowym i możliwe wystąpienie korekty lub zakończenie trendu.

Jak widać na wykresie, sygnał podałem i opisałem w poprzednich wpisach niemal na początku trendu w momencie nowej fali wzrostowej poprzedzonej korektą. Wszystkie elementy trendu i korekty oraz powstawania sygnałów kupna i sprzedaży można poznać na szkoleniach indywidualnych.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz