Aktualności Analizy

Analiza indeksu WIG i spółek, 16.05.2016r.

Podziel się postem:

Dzisiejszy dzień przyniósł wiele ciekawych wydarzeń. Pozwoliłem sobie dokonać analiz na większej ilości walorów, gdyż pojawiają się ciekawe sygnały, które warto „zagrać”.

Analizę międzyrynkową mierzenia trendu zacznę od przedstawienia wykresu WIG.

Dla mnie wykres ten przejawia wiele symptomów mówiących o ożywieniu. Warto spojrzeć na zaznaczone przeze mnie miejsca działania wsparcia/oporu i co znajduje się na skrajnej prawej stronie. Tutaj przy okazji nadmienię, że uczę na moich szkoleniach praktycznego podejścia do analizowania trendu i handlowania na sygnały powstające na tychże lokacjach. Poniżej wykres szerokiego rynku WIG w ujęciu miesięcznym.

wigM

Krótko mówiąc o wykresie powyżej. Traktuję to wskazanie jako sygnał do poszukiwania ciekawych spółek i sygnałów z nich płynących. Nie twierdzę, że będzie teraz wielki trend wzrostowy – nawet nie podejmuję się wróżenia, oczekuję zaś minimum odbicia korekcyjnego na którym mogę zarobić.

Spółka KGHM – interwał tygodniowy.

KGHM podaję jako przykład, iż jest obecnie sporo spółek ciekawie wyglądających pod kątem kupna. O wykresie krótko. Oczekiwałbym kontynuacji trendu wzrostowego po wykończeniu korekty spadkowej. Wybicie oporu to sugestia kontynuacji trendu. Ciekawostka? Spadające obroty na ruchu korekcyjnym. Oglądajcie wolumen, gdyż skokowy jego wzrost będzie sygnałem, że kupują „grubaski”. Jak na wykres tygodniowy to wykres wzorcowo pokazuje kto kupuje a kto sprzedaje.

kghmW

PKO – interwał miesięczny.

Na początek wykres miesięczny z pięknym ruchem spadkowym, następnie swingiem i prawdopodobną korektą. Kolejna podpowiedź to wolumen, wciąż spada ale to dobrze. Widać brak chętnych po stronie kupna mimo coraz lepszej ceny. Być może niedługo skupią ci, którzy zazwyczaj nie tracą?

pkoM

PKO – interwał tygodniowy.

Overbalance, wybita linia trenu oraz wskaźniki już wiele „mówią” co może się wydarzyć. Opór jest kluczowy aby zaistniały większe wzrosty.

pkoW

PKO – interwał dzienny.

Wybicie progu zmienności i linii trendu pozwala co nieco skubnąć na akcjach.

pkoD

SP500 futures – Intra wykres.

Na koniec ciekawostka. Wykres H4 amerykańskich kontraktów indeksy sp500. Myślę, że ma szanse jeszcze rosnąć.

sp500H4

Podsumowując, chciałbym zachęcić do poszukiwania ciekawych spółek. Przedstawiłem tylko dwie spółki ale wiele innych znajduje się w nieprzypadkowych miejscach. Sygnały na indeksach są punktem wyjścia, zaś najważniejszy handel odbywa się na spółkach. Teraz tylko pozostało je wyłuskać z 400 oferowanych prze GPW. Zbieram się do założenia pokoju inwestora, gdzie chciałbym zamieszczać wszystkie wykresy które prywatnie analizuję i na których widzę ciekawe sytuacje. Myślę, że pozostawię większość oznaczeń stosowanych w moim warsztacie AT na wykresie (obecnie z wiadomych przyczyn nie wszystkie moje kreski i oznaczenia są widoczne). Dostęp do pokoju będą mieli początkowo tylko absolwenci moich szkoleń a z czasem pomyślę jaką grupę osób dodawać. Uczestnicy moich szkoleń z wiadomego powodu winni mieć dostęp, ponieważ poznali moje techniki handlu i będą „rozumieli” wykresy a dokładnie miejsce powstania sygnału i poziomu stop dla pozycji. Obawiam się, że osoby pozostałe mogą za dużo pisać pytań, na których odpowiadanie mam już coraz mniej czasu. Temat jest na etapie planowania.  

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz