Aktualności Analizy Analizy akcji

Analiza indeksu sWIG80, 26.11.2017r.

Podziel się postem:

Analiza sWIG80 – interwał tygodniowy.

Ponieważ główne indeksy znajdują się w fazie odbicia i być może wzrosty potrwają do świąt, jak zwykle, zerknąłem z ciekawości w indeks najmniejszych spółek na GPW. Co się okazuje?

Indeks ten dość mocno został przeceniony a zatem największy posiada według mnie potencjał do odreagowania – nie mylić z trwałym powrotem do wzrostów.

Według mnie cena znalazła na jakiś czas wsparcie, dość ciekawe wsparcie.

Jak to może wykorzystać inwestor akcyjny?

Mając na uwadze szanse na wzrosty danego indeksu lub subindeksu, należy dokonać analizy spółek wchodzących w jego skład.

Ja taki dokonałem i przyznam, że kilka ciekawych spółek widzę, z potencjałem odbiciowym lub nawet wzrostowym.


Analiza sWIG80 – interwał dzienny.

Kilka najbliższych dni warto jeszcze poobserwować indeks małych spółek. W tej chwili cena znajduje się na granicy wybicia z progu zmienności fali spadkowej od szczytu. Zatem widzimy dość płynny trend spadkowy, zdrowy o miarowych falach.

Ostatni ruch wzrostowy jest znacznie większy od poprzednich. Do tego miejsce, z którego on zastąpił nie jest przypadkowe. Nie mniej jednak należy mieć na uwadze, że znajdujemy się w trendzie spadkowym.

Kilka najbliższych dni może więcej podpowiedzieć o sytuacji tego indeksu. Co bym oczekiwał?

Wyrysowanie prawego ramienia i powstanie układu cenowego ORGR lub innej formacji odwracającej trend. Wówczas można bardziej spoglądać na spółki w kontekście kupna.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz