Analizy

Analiza High Grade Copper – interwał 4-godzinny, 28.04.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiaj kolejna analiza waloru z platformy IronFx. Jest to instrument oparty o notowania surowca copper (miedź).

Z ciekawości nadmienię, iż osoby inwestujące na akcjach bądź kontraktach KGHM-u powinny stale monitorować sytuację na tym surowcu. Nie twierdzę, że ruchy obu instrumentów są zgodne i w pełni skorelowane, natomiast nie przeszkadza zawierać pozycji jeśli sygnały powstają parami.

 

Wracając do tematu…

Po znacznym ruchu spadkowym na surowcu, skupiłem się na ostatnim swingu. W mojej ocenie kurs zszedł impulsem 5-falowym (jedynie założenie elliotowa), gdzie ostatnia podfalą jest klinem czyli TUP-em zgodnie z analizą techniczną.

To co widzimy na wykresie to mocny ruch korekcyjny, który oznaczyłem jako impuls rozciągając zasięg fibo.

 

Jeśli mój tok myślenia będzie poprawny, to niedługo mamy szansę otrzymać sygnał do zajęcia pozycji. Oznaczyłem poziomym obszarem niebieskim strefę wsparcia.

Uwaga !!! Wskazuję jedynie strefę wsparcia – nie podaję sygnału.

 

Określenie lokacji jest bardzo ważne, gdyż na jej podstawie możemy szukać sygnałów w tych rejonach. Czy one zaistnieją to inna sprawa. Do tego należy mieć techniki, które po spełnieniu odpowiednich warunków rynkowych dają sygnał.

 

Reasumując. Najbliższy tydzień będzie dość ciekawy na tym walorze. Obserwacja oznaczonych miejsc da odpowiedź czy warto pobierać pozycję czy w przypadku negacji odpuścić.

 

Copperh4

 

Aha. Zasięg przedstawiony jest oczywiście tylko hipotetycznie (jakiś plan trzeba mieć), kolejne na bieżąco będzie weryfikował rynek.

Stop w przypadku zajęcia pozycji bezwzględnie pod dołkiem lub jak kto woli z krótkim zabezpieczeniem na technicznych poziomach.

 

Polecam szkolenia indywidualne, gdzie uczę wszystkich technik, które posiadam i używam do analizowania oraz handlowania.  Cieszę się, że mimo krótkiego stażu serwisu www.galeriazyskow.pl, coraz więcej osób się na nie decyduje i zaczyna zarabiać na giełdzie.

Cena nie jest zbyt wysoka i zbyt niska. Na tyle istotna aby klient uszanował nabytą wiedzę, zaś nie za duża żeby stała się nieosiągalna. Na pewno do „odrobienia” po zajęciu poprawnie kilku zyskownych pozycji.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz