Analizy

Analiza GBPUSD, interwał tygodniowy i dzienny, 10.03.2013r.

Podziel się postem:

Cena pary walutowej funta do dolara amerykańskiego zbliża się do wsparcia geometrycznego i jednocześnie wsparcia w postaci dolnej linii kanału.

Widać naruszenie, które nie oznacza negacji tego wsparcia. Wsparcie jest strefą więc nie można okreslić dokładnego miejsca odwrócenia bądź chwilowej zmiany tendencji danego ruchu.

Analiza ta wskazuje na wystąpienie ważniejszego wsparcia, które przy zaistnieniu odpowiednich warunków może dać możliwość zarobkową. W przeciwnym razie cena może zignorować miesce tak jak poprzednie bez próby odbicia.

Tym razem druga strefa wsparć geometrycznych zbiega się dokładnie z kanałem, zatem można szukać okazji na niższych interwałach.

 

GBPUSDW

 

Na interwale dziennym widzimy mocny trend spadkowy. W żaden sposób nie sugeruję grania pod trend do czasu wystąpienia mocniejszego ataku popytu.

Falowo również nie podejmuję się rozpisania spadku (choć wydaję się na obecność fali piątej).

Co zatem zauważyłem istotnego?

Spadek przybiera bardzo ostry kąt oraz dynamiczną i gwałtowną przecenę. Można w nim dostrzec klin. Warto zatem obserwować wybicie z klina i rozważyć mozliwość podłączenia się do ruchu po korekcie. Oczywiście samo wybicie nie będzie jeszcze sygnałem klasycznym choć napewno istotnym elementem w jego poszukiwaniu.

 

GBPUSDD

Podziel się postem:

Dodaj komentarz