Analizy

Analiza FW20 krótko i długoterminowa,21.10

Podziel się postem:

Popracowałem trochę w weekend i pokusiłem się o rozpisanie kilku wariantów możliwych do zrealizowania na kontraktach terminowych FW20.

 

Pierwszy wykres pokazuje kilka próbę oznaczenia falowego według rzędów i propozycja rozpisania impulsu, jak również korekty. Oczywiście nie stosuje tego typu analiz do zajmowania pozycji ale jedynie jako możliwe alternatywy odnośnie kierunku rynku. Jednym słowem filozoficzne podejście za pomocą Teorii Fal Elliota, na którym ciężko polegać (TYLKO !, ale warto pomocniczo stosować chyba że w wersji praktycznej w połączeniu z pewnymi elementami/technikami,  omawianymi na szkoleniach).

 

Do dzieła.

Wykres przedstawia ruch od dołka ok. 2000 pkt. pierwszym impulsem jako A lub 1. Następnie korekcyjne B/2 i kolejny ruch można rozpisywać według koncepcji impulsu zwykłego lub impulsu z  falą 3 w fali C.

Istnieje jeszcze jedna możliwość, mianowicie dalej jesteśmy w fali 3 i obecna konsolidacja przyjmująca postać kanału spadkowego o łagodnym nachyleniu jest falą 4 (przy takim scenariuszu jest niewiele miejsca na spadek i dalszy ruch w górę).

No cóż, jak mówiłem Elliot nie jest za prosty ale też nie trudny.

Gdyby spojrzeć na Klasyczną Analizę Techniczną to zakładana fala C jest po prostu klinem z zasięgiem korekty wynikającym z najszerszej podstawy klina/trójkąta.

 

 

Teraz przejdę na krótszy termin z zachowaniem bieżącego tf-u.

Po ukształtowaniu się ostatniego impulsu obserwujemy spadek falą a lub 1 w zależności od tego czy jest to spadek trójfalowy czy impuls ze skróconą falą 5 w TUP czyli klinie (ciemnie linie klina), po czym korekta b/2 i dalszy spadek.

W zasadzie sygnały padły ale jeszcze nie wiemy o jakim charakterze. Czy jedynie krótkoterminowym czy może z większym zasięgiem, jak na rysunku pierwszym. O tym dowiemy się za jakiś czas i również będą okazję do podłączenia się do trendu – jak rynek na to pozwoli.

 

 

Zatem okazje do inwestowania są. Jednakże zalecam dużą ostrożność gdyż na ostatnie ruchy nie ma „mądrych” i ruchy są nie tak łatwe do przewidzenia. Ja osobiście czekam na sytuacje klarowne czyli takie gdzie widzę sygnały do zajęcia pozycji lub zgrywam intra jak zakończenie korekty b/2, z większych czy mniejszych tf-ów na mniejsze lub większe ruchy.

 

Dodam tylko na koniec, że rynku na siłę nie warto gonić i nie zajmować pozycji pochopnie. Jest jeszcze kilka innych walorów gdzie sygnały padały dużo klarowniejsze.

Ja osobiście więcej pograłem ostatnio na walutach i sp500, gdzie było kilka okazji jak również na kilku spółkach polskich dało się zarobić ładne pieniądze.

Zapraszam do przeczytania analiz na temat pko i pzu.

Podziel się postem:

2 Replies to “Analiza FW20 krótko i długoterminowa,21.10

  1. Dokładnie.
   Wolę zagrać na pewniejsze układy. Kiedy widzę niewyraźną formację to odpuszczam. To samo w przypadku zaistnienia sygnału którego nie zdążyliśmy wykorzystać, nie warto gonić po gorszej cenie. Na rynku okazji jest dużo.
   Akurat co do Fw ostatnio rynek długo konsolidować więc i sygnały mniej klarowne. Nie oznacza, że ich nie ma ale zawsze zalecam ostrożność. A pozycję można pobrać jak najbardziej ale mniejszą.
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz