Analizy

Analiza FW20, kilka kresek z moich roboczych wykresów, H1 i M15, 28.08.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiejszą analizę zacznę od podsumowania wczorajszych prognoz dotyczących wyliczenia wsparć na wykresie kontraktów terminowych fw20. Wczorajsza analiza dokładnie precyzowała strefy w których spadki napotkają na kłopoty i zainicjują odbicie lub trend boczny (mowa tylko o krótkim terminie). Jak widać strefy wsparć i oporów wykreślam z dużym prawdopodobieństwem.

Treść poprzedniej analizy :

http://galeriazyskow.pl/analiza-fw20-interwal-h4-28-08-2013r/

 

Interwał godzinny.

Na wykresie widzimy korektę abc z miejscem docelowym wyznaczonym za pomocą technik geometrii rynku, które pokrywa się z ważnym wsparciem poziomym. Dodatkowo powstała nam linia trendu o mniejszej wartości.

Zapomniałem nanieść oscylatory, które dają sygnały kupna i dodatkowo dywergencje. Mam tu na myśli wskaźnik MACD i RSI. Każdy może nanieść sam i sprawdzić o czym piszę.

 

fw20h128

 

Interwał 15-minutowy.

 

Nie często analizuję wykresu w wymiarze świec 15-minutowych. Choć osobiście analizuję takie wykresy to jednak na potrzeby serwisu nie muszę tego robić z uwagi na średnioterminowy charakter ruchów trendowych.

Na tym wykresie widać kilka kresek, które rysuję po swojemu. Dzięki nim odczytuję sygnały itd.

Jak już wspominałem rynek osiągnął pewne wsparcie i (o ile jest ono nim) to możemy rozrysować bieżący ruch i poszukiwać dogodnych miejsc sygnalnych.

 

Ostatni swing fali c, całkiem logicznie porusza się (jak na giełdę polską). Czy rynek będzie kontynuował odbicie to będzie zależało od kilku czynników.

 

Wsparciem dla mojego myślenia są poziomy oscylatorów i występujące dywergencje, typowe zresztą dla zakończenia ruchów trendowych.

 

m15fw

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz