Analizy

Analiza fw20, interwał dzienny, 4.06.2013r.

Podziel się postem:

Po małym urlopie wracamy do pracy. Wydłużony weekend był świetną okazją do naładowania akumulatorów, zwłaszcza że ostatnie ruchy na giełdzie przyniosły trochę zarobku.

 

Analizując kontrakty fw20, jak i wig20 wykreśliłem dość ważne opory na wykresie i z dużą ostrożnością podchodzę do wzrostów. Na chwilę obecną oba scenariusze są prawdopodobne (wzrost opisany wcześniej i spadek opisany dzisiaj).

 

Od ostatniej analizy, gdzie sugerowałem mocniejsze wzrosty na poziomie 2377, rynek wzrósł ponad 110 pkt.

Link do analizy – http://galeriazyskow.pl/analiza-fw20-w-srednim-terminie-26-05-2013r/

Dzisiaj natomiast zalecam średnioterminowym inwestorom małą refleksję, dopuszczając ograniczenie zaangażowania na rynku w pozycje długie lub zabezpieczenie swoich pozycji bliższym stopem.

 

Moja zasada na giełdzie to nie upierać się przy swoim tylko czytać uważnie wykresy i dostosowywać się do warunków rynkowych.

 

Co zatem stanowi tak ważny opór:

 

  • ważne zniesienia wew. fibonacciego (61.8 %),
  • obszar luki z dnia 18.03,
  • opory geometryczne,
  • możliwość wystąpienia korekty abc.

 

Jest to oczywiście scenariusz zakładający spadki. Czy one będą? Tego nie wiem ale dla mnie taki opór był okazją do zgrania na S. Coś z tego ruchu wpadło i reszta jest zabezpieczona na szczycie SL.

Jednak technicznie sygnału jeszcze nie ma. Cena musi uporać się z wsparciami a tym ważniejszym będzie pokonanie linii trendu wzrostowego.

Walor w tej chwili ciężki do analizowania z niższych interwałów z uwagi na jednolity ruch w fali c lub 1w3. Brak korekt większych zaburza obraz techniczny.

 

fwDD

Podziel się postem:

Dodaj komentarz