Analizy

Analiza FW20, interwał dzienny, 26.06.2013r.

Podziel się postem:

Doczekaliśmy się w końcu ciekawych układów na wykresie kontraktów Fw20.

Poprzednia sugestia z korektą prostą abc, jak widać sprawdziła się po czym nastąpiła kolejna fala spadkowa. Trochę rozmiar tej przeceny zadziwił ale w końcu jest to giełda. Dodam nieskromnie, że wszystkie ruchy wielkie włącznie z całą falą spadkową „skonsumowały” systemy transakcyjne dostępne w serwisie. Ostatnia seria osiągnęła bardzo wysokie wyniki ponad 3 tys zł.

 

Wracając do analizy. Cena dotarła do wsparć geometrycznych, jak również dolnej linii kanału spadkowego oraz ważnego wsparcia poziomego.

W dodatku dzisiejsza świeca i skokowy obrót nakazuje mnie zerknąć na rynek w innym wymiarze.

O ile wsparcie to wyliczyłem sobie znacznie wcześniej to jednak takiej siły podaży a następnie popytu na jednej sesji lepiej bym sobie nie wymarzył. Takie świeczki na wsparciach to istne wisienki na torcie.

 

Wykres przedstawia oznaczona w poprzednich analizach korektę abc z sugestią maksymalnego zasięgu dla korekty.

 

FW2026_001

 

Do końca tygodnia pozostały jeszcze dwie sesje i już jestem ciekawy świec tygodniowych na tym walorze.

 

Zerknijmy teraz na ostatni ruch spadkowy.

Potężna fala spadkowa w moim mniemaniu może być impulsem (zaproponowałem oznaczenia falowe), który można oznaczyć średnioterminowo jako falę C lub 1 w 3.

Przedstawiony impuls ma szansę zakończyć swoją tendencję i istnieje szansa na odbicie lub zmianę trendu.

Wyjście ceny powyżej 2200 otworzy drogę do dalszej zwyżki. Czy stanie się to już  tym tygodniu czy pozostawimy sobie odbicie na nowy tydzień? Być może zbiegnie się to z rynkami zagranicznymi o których pisałem w poprzednim wpisie. Na sp500, Dax oraz Ftse pograłem w ostatnich dwóch dniach na wzrosty i to z dużym powodzeniem a obecnie oczekuję kilkudniowego schłodzenia i korekty.

 

FW20fale

 

Podsumowując dzisiejszą analizę mogę stwierdzić, że jest duże prawdopodobieństwo na odbicie lub zmianę trendu. Oczywiście nie od razu bierzemy pozycję na wzrosty ale oczekujemy sygnału. Dokładne warunki zajęcia pozycji przedstawiane są na szkoleniach AT.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz