Analizy

Analiza FW20, interwał 4-godzinny, 18.03.2013r.

Podziel się postem:

We wczorajszym wpisie dotyczącym sytuacji na indeksie wig20 opisałem spodziewaną korektę po wykonanym impulsie. Zaznaczyłem również, że alternatywnie mogliśmy być w fali czwartej wyższego rzędu i oznaczałoby to powrót do spadków.

Długo nie trzeba było czekać na prognozowaną przeze mnie korektę, gdyż z samego rana po otwarciu luką, cena zeszła do poziomów wsparć, zaznaczonych we wczorajszej analizie.

 

I co teraz?

Teraz to mamy problem.

 

Wykres przedstawia ruchy kontraktów terminowych fw20, które są (tak na marginesie) niemal identyczne jak w przypadku indeksu głownego.

 

Poziom docelowy został osiągnięty. Wszystko byłoby zgodne z tym co pisałem. Jednak sposób w jaki cena dotarła to strefy wsparć trochę mnie martwi. Liczyłem na ruch trójfalowy i do tego bardziej rozbudowany w czasie. A tu jednym strzałem spadliśmy niemal od razu. Osobiście nie lubie takich ruchów w korekcie, upatrując w tym jakąś pułapkę. Dlatego zalecam wielką ostrożność.

 

Sam pobrałem małą pozycję L na wypadek gdyby coś większego się urodziło z tego (być może jest to jednak korekta zaburzona danymi, np. z Cypru itd). Na wykresie widać że miejsce nie jest przypadkowe:

  • test linii trendu spadkowego,
  • ważne zniesienia fibo,
  • formacja świecowa,
  • wskazanie oscylatorów.

Czy wystarczą te przesłanki o których piszę powyżej? Zobaczymy.

Podkreślam, iż zajęcie pozycji INTRA obarczone jest większym ryzykiem, z uwagi na niepewne oznaczenia falowe korekty.

Dość mocny opór: 2470 (po jego pokonaniu sugestia ruchu w górę)

Stop: 2428

 

FW20

Podziel się postem:

Dodaj komentarz