Analizy

Analiza Fw20 i wig20, 21.02

Podziel się postem:

Na początek przedstawię sytuację na wykresie kontraktów terminowych fw20. Wykres jest w ujęciu dziennym i widać na nim ogólne oznaczenie głównych oporów i wsparć. Co najważniejsze, przebicie linii długoterminowego trendu spadkowego oraz ponowny jej test i odpadnięcie. Układ ten świadczy o zmianie trendu.

W tej chwili trudno celować w koniec trendu skoro trend trwa. Jednak dzisiejsza świeca pokazuje dużą walkę sił co potwierdzają duże obroty. Nie wystarczy to tylko do pobierania od razu pozycji na wzrost, jednak sugestia taka jest.

 

fw20D

 

Próba oznaczenia fal na indeksie wig20 – wykres H4.

Jeśli mówimy o spadku w ramach korekty (nie nowego impulsu wyższego rzędu) A, wówczas próba oznaczenia fal jest następująca. Alternatywą dla tego oznaczenia jest rozszerzenie fali 3. wtedy w miejscu 3 byłaby fala 1w3.

Na wykresie nie wiadomą jest fala 4. Na pierwszym szczycie jest korektą zwykłą, zaś na następnym mogła być korektą płaską nieregularną. Zmienia to zasadniczo podejście do oznaczenia fali 5. Może być TUK z brakującą falą iv i v w 5 lub falą składającą się z 3 podfal, gdzie techniką dopuszcza takie układy.

 

Jak już wspominałem powyżej jest to próba oznaczenia w trendzie. Ewentualna korekta może sięgnąć niebieskich linii jako ciekawych miejsc oporowych.

 

wig20H4

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz