Aktualności

Analiza FW20, H4, 15.11

Podziel się postem:

Poprzednia analiza nadal pozostaje aktualna. Jedynie charakter wzrostu przedstawia się nieco inaczej. Pisałem o tym w poprzedniej analizie (LINK). Dołek wytypowany idealnie się sprawdził i od tamtego miejsca wypracowany zysk sięga już kilkudziesięciu pkt.

Jak wspomniałem charakter odbicia ciężko na tę chwilę sklasyfikować w rząd tego wzrostu. Czy jest to korekta czy nowy impuls. W tej chwili nie ma wskazówek do liczenia falowego. Jak zwykle są 2 warianty, które zakładam.

Wariant 1:

Ruch spadkowy od szczytu był impulsem i obecny wzrost można rozpatrywać w kategoriach korekty. W tej chwili bez potwierdzeń.

Wariant zakładam jako alternatywa.

Co mnie skłania do tego myślenia? Kontrakt FW20 wykonał inny ruch spadkowy w stosunku do indeksu wig20. Na kontrakcie widać wyraźny impuls, zaś indeks opadł trójfalowo. W przypadku korekty miejsca na wzrost zostało niewiele.

 

Wariant 2:

Ruch spadkowy od szczytu został wykonany w postaci korekty złożonej co potwierdza układ fal na indeksie i obecny wzrost cen jest nowym impulsem.

Scenariusz ten wydaje się bardziej prawdopodobny z uwagi na warunki zewnętrzne. Mianowicie wraz z odbiciem zachodu nasz rynek może być podciągany dobrymi nastrojami.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz