Analizy

Analiza EUR/USD, interwał dzienny i 4-godzinny, 8.09.2013r.

Podziel się postem:

Kilka dni upłynęło od ostatniego wpisu. Najnormalniej w świecie nie było o czym pisać. Na rynku nie trzeba być za wszelką cenę, a niekiedy brak pozycji jest najlepszą pozycją. Czytelnicy serwisu wiedzą już, że wpis zamieszczany jest wówczas gdy widzimy sytuacje sygnalne lub możliwości zmiany trendu.

 

Dzisiaj zajmę się eurodolarem.

W momencie kiedy trend trwa nie mamy za wiele pracy.  Przypomnę, że okolice szczytowe opisywałem w analizie średnio i długoterminowej. Sygnał spadkowy nadal obowiazuje a zyski sięgają już ponad 240 pipsy.

Dzisiaj przedstawię jednak sytuację mogącą świadczyć o możliwej korekcie wcześniejszego spadku. Oczywiście należy traktować dzisiejszą analizę bardzo ostrożnie, gdyż do zagrania na wzrost potrzebne są odpowiedznie warunki i zaistnienie sygnału. Piszę to z uwagi na siłę trendu i wszystkie zagrywki pod trend mogą być „łapaniem spadających moży”

 

Interwał 4-godzinny.

Na wykresie 4-godzinnym widać rozwinięty impuls spadkowy.

Falowo spadek ten rozpisuję jako zakończenie impulsu lub koniec rozbudowanej fali 3. Obie wersje są prawdopodobne.

 

Nałożone zatem dwa zniesienia Fibo pozwolą znaleźć optymalne zasięgi prawdopodobnej korekty całego impulsu bądź fali 3.

 

Wskaźniki oscylacyjne daja już dywergencje i znajdują się w strefie wielkiego wyprzedania.

Sądzę że po korekcie pierwszego swingu będę poszukiwał dogodnych miejsc do zajęcia pozycji. Jesli na moich poziomach zaistnieje sygnał napewno przeslę go sms’em moim klientom.

 

Wracając do myśli o miejscu, w którym się znajdujemy (zakończenie impulsu lub zakończenie fali 3). Ma to duże znaczenie  w postaci spodziewanego uładu przyszłego ruchu.

Dla fali 4, ruch może być płaski i dość męczący dla inwestorów. Jego zasięg bardziej ograniczony bo 38,2 – 50% (fal 1w3-5w3).

Dla korekty wyższego rzędu zasięg znacznie wyższy.

 

edekH4

 

Interwał dzienny.

Wykres dzienny dodatkowo wzbogacony wskanikiem ichimoku, potwierdza wsparcie wyliczone przeze mnie z wykresu H4. Widać na nim wyraźniej 5 fal, co świadczyć może o zakończeniu imulsu (tego na tę chwilę nie wiemy).

Świeczki dzienne tworzą formację prowzrostową, zaś wskaźniki również wskazują wyprzedanie i dywergencję.

Zobaczymy czy rynek „wysłucha” mojej analizy bo podstawy ku temu widzę.

 

edekD

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz