Analizy

Analiza EUR/USD i prognoza ruchu, interwał 4-godzinny, 5 stycznia 2014r.

Podziel się postem:

Dzisiaj przedstawiłem mój wykres roboczy z naniesionymi ważnymi technikami określania zasięgów impulsu trendowego.

Proszę zwrócić uwagę na miejsce docelowe, w których w bliskim obszarze nałożyły się miejsca oporowe dające wielkie szanse zwrotu i tym samym okazji inwestycyjnych.

Zadanie na jutro bądź pojutrze to zajęcie pozycji zgodnie z trendem po wykonaniu korekty. Więcej napiszę na forum inwestorów specjalnie utworzonym dla klientów serwisu (nie pisze tutaj o abonamencie, gdyż ten występuje jedynie w przypadku dostępu do systemów transakcyjnych). Jeśli tylko wystąpi sygnał lub cena osiągnie miejsca odpowiednie do zajęcia pozycji postaram się zamieścić odpowiedni wykres.

 

Dzisiaj można przypuszczać że stan wyprzedania na wykresie eurodolara jest tak wysoki, iż lada chwila powinna wystąpić korekta ostatniego spadku. Kształt i jakość korekty dostarczy więcej informacji o potencjalnym sygnale. Oczywiście tej chwili zakładamy scenariusz spadkowy z możliwością podłączeniem się do trendu spadkowego w skali intra.

Osoby z większym doświadczenie będą zapewne próbowały „łapać”dołek (widać dość wyraźny impuls spadkowy), jednak takie „zagrania” obarczone są większym ryzykiem. Sądzę, że przy mniejszej pozycji i wąskim stopie takie metody są również wskazane.

 

W zasadzie to wszystko co chciałem napisać o „edku”. Dzisiaj szykujemy plan na najbliższe sesje. Jeśli rynek wykona korektę całego spadku to będzie szansa podłączyć się do trendu. Trudniej będzie jeśli bieżący spadek rozwinie się nie dając możliwości dogodnego zajęcia pozycji – mam na myśli pobranie z bliskim stopem a zatem małym kosztem inwestycyjnym.

 

edek

 

Dzisiaj ukazałem ułamek mojego warsztatu, natomiast więcej można dowiedzieć się ze szkoleń lub udziału w forum, gdzie publikuję pełne analizy wraz z naniesionymi miejscami sygnalnymi.

Polecam przy okazji dzisiejszej analizy szkolenie AT. Stosuję techniki praktyczne, które polegają na wyszukiwaniu miejsc zakończenia trendu lub korekty. Pokazuję jak powstaje sygnał i co najważniejsze gdzie ustawić logicznego stopa. Całą wiedzę, którą posiadam przekazuję przyszłym inwestorom giełdowym.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz