Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie Promowane wyniki analiz Serwis poleca

Analiza eurusd, 8.05.2020r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu eurusd – inerwał H4.

Rynek zaczyna pokazywać sygnały zmiany tendencji ruchu.

Wsparcie opisane kilka dni temu zadziałało, po dłuższej walce ale widać, że zostało obronione. Mimo, że jak to często bywa ostatnimi czasu, pogłębione są korekty nawet przekraczające zniesienie fibo 76-78%. Taką zauważyłem sytuację na rynkach. Książkowo uczony byłem, że rynek respektuje fibo 61,8 % oraz 76-78% (różne przekazy według źródeł, które nie mają znaczenia – gdyż chodzi raczej tutaj o strefę wsparć niż o punkt. Na giełdzie nie ma czegoś takiego jak wsparcie czy opór w punkt), zaś od kilku lat korekty według mojej obserwacji są często „przeciągane” nie zmieniają układu technicznego.

Z czego to wynika? Prawdopodobnie ze zmieniających się zasad handlu, może też automaty są ustawiane kilka-kilkanaście procent od książkowych poziomów, na których opiera się wielu traderów? Mimo wszystko warto wziąć to pod uwagę podczas handlu. Dlatego uczę na moich szkoleniach wielu technik i jeśli kilka potwierdza sygnał trader otrzymuje większą pewność swojej decyzji – jeśli można kolokwialnie powiedzieć, że na giełdzie kiedykolwiek mamy pewność, raczej jest to statystyka dająca większe prawdopodobieństwo powodzenia.

Wracając do „edka”, Obronione wsparcie w rejonie żółtego obszaru oznaczonego na wykresie spowodowało pojawienie się popytu i ruch wzrostowy.

 

Analiza wykresu eurusd – interwał m15.

Skupię się chwilę nad tym ruchem o którym wspomniałem w poprzednim akapicie. To jest dla mnie teraz ważne jako tradera handlującego na podstawie sygnałów kupna/sprzedaży w okolicach wsparć zgodnie z trendem.

Ruch wzrostowy wybił zmienność korekt poprzednich (tego uczę na moich szkoleniach, gdyż według mnie jest to cenna wiedza, jedna z technik określania trendu na tynku) i obserwuję to dzieje się teraz czyli możliwość wystąpienia korekty.

Na wykresie roboczym oznaczyłem lokalne wsparcia jako potencjalne miejsca docelowe korekty.

Zalecam obserwację rynku i reagowanie w zależności od sytuacji. Handlujemy na wsparciu agresywnie lub po zaistnieniu sygnału technicznego.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz