Aktualności Analizy Komentarze i opinie Serwis poleca Towary, surowce

Analiza długoterminowa złota, 11.01.2020r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu złota – interwał miesięczny.

Dość ciekawą i zarazem odważną tezę przedstawię na temat złota (Gold). Wydaje mi się, że obecność atrakcyjnego oporu na wykresie miesięcznym, może spowodować skutki o których analitycy nie piszą.

Według wielu złoto jest w mocnym trendzie wzrostowym, bo tak jest i że podąża na nowe szczyty. Hmm.. tutaj nie wiem bo mój scenariusz jest inny. Do czasu kiedy cena mimo wszystko wybije opory scenariusz biorę dość poważnie jak pierwszy.

Mianowicie scenariusz zakłada cały ruch od dołka jako układ korekcyjny abc. Zatrzymanie na zniesieniu fibo 61.8 nie przypadkowo na jakiś czas jeśli nie wogule zatrzyma wzrosty (hossę). Ruch z poziomu ok 1030 do 1500 niewątpliwie jest hossą.

Zatem cały ruch spadkowy os szczytu byłby pierwszą falą spadku, następnie bieżący wzrost może być ruchem wzrostowym korekcyjnym i przed nami wedle teorii winien rozwinąć się spadek w formie impulsu/fali.

Pierwsza fala trwała 4 lata i zniosła ok  900 pkt, jeśli obecna byłaby podobna w swoim zasięgu i czasie to czekają nasz ciekawe lata.

 

Analiza wykresu złota – interwał tygodniowy.

Z tygodniówki jedynie wskażę bardzo mocne dywergencje i bardzo ciekawą świecę wisielczą. Mocny sygnał sprzedaży, tym bardziej że wystąpił na oporze.

Na samą świecę tygodniową w takiej lokacji warto zagrywać, małą pozycją i dużym stopem. Takie perełki rzadko się zdarzają.

 

Analiza wykresu złota – interwał H4.

Na niższym interwale również można poszukiwać sygnałów lub dobrych miejsc zajęcia pozycji. Oczywiście szukamy „esek”. Wskazałem potencjalne miejsce do agresywnego szorcenia, rynek może tam dotrzeć ale nie musi. Jak również może przebić szczyty, trzeba stopy mieć zawsze ustawione.

Mamy jak zwykle dwa rodzaje sygnałów: agresywny i techniczny. Te metody pozostawiam moim absolwentom. Obie są ciekawe i obie warto stosować i obie też dobrze płacą.

Myślę więc, że obserwacja w najbliższych dniach jest wskazana bo mogą zadziać się ważne zmiany.

 

Nauka jest zawsze ważna. Dobra edukacja i praktyka to narzędzie inwestycyjne. Kolejny zawód.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz