Analizy

Analiza długoterminowa pary walutowej GBP/USD, interwał dzienny i tygodniowy, 31.03.2013r.

Podziel się postem:

Pomimo, iż kilka dni temu opisywałem parę walutową GBP/USD w w ujęciu kilkugodzinnym (intra), gdzie sugerowałem spadek to dziś opiszę sytuację na tym walorze w średnim i długim okresie.

 

Interwał dzienny – krótkoterminowy sygnał sprzedaży.

Na dziennym interwale widać sygnał wzrostowy, po którym nastąpił pierwszy impuls. Kilka dni temu powstał sygnał na spadki w skali intra i sądzę że po pierwszym ruchu nastąpi kolejny (link). W mojej ocenie po zakończeniu całej korekty funt brytyjski powinien znacznie się umacniać w stosunku do dolara amerykańskiego.

Jak widać na giełdzie istnieje wiele możliwości zawierania pozycji. od interwałów godzinowych po tygodniowe. W każdej skali czasowej istnieją inne trendy. Sprawne wykorzystanie analizy technicznej pozwala zarabiać w różnych sytuacjach, różnica jest w zasięgu danego ruchu i wielkości  stop loss.

 

GBPUSDD

 

Interwał tygodniowy – średnioterminowy sygnał kupna.

Na wykresie tygodniowym widzimy spadek w wielkim kanale spadkowym/fladze. Jak widać obecność mocnych wsparć, na które składają się również:

  • wsparcia poziome,
  • zniesienie wewn. fibo,
  • wskazania oscylatora,
  • formacja świecowa prowzrostowa.

Jak widać rynek respektuje wyżej wymienione poziomy i daje to szansę na znaczny ruch wzrostowy.

Reasumując. Po zakończeniu korekty spadkowej z niższych interwałów otrzymamy poziomy dogodne do zajęcia pozycji zgodnie z trendem wyższego rzędu. Oczywiście tyle w teorii. Można się z tym zgadzać lub nie i jest to jedynie teoria. Kilka najbliższych dni powinno nakreślić scenariusz bazowy.

 

GBPUSDW

 

Zapraszam do korzystania ze szkoleń indywidualnych. Podczas spotkań otrzymają Państwo ogrom wiedzy na temat dokładnego analizowania wykresów. Pokażę również jak poszukiwać sygnałów odpowiednich do zajęcia pozycji, jak ustawiać zlecenia obronne.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz