Analizy

Analiza długoterminowa pary walutowej EUR/GBP, interwał dzienny i tygodniowy, 26.01.2014r.

Podziel się postem:

Ostatnio opisywany walor dał „jedynie” kilkaset pipsów, mimo iż prognoza była znacznie wyższa. Następnie cena pogłębiła opisywane miejsca dołkowe. Należy pamiętać o umiejętnym zakładaniu stopów i prowadzenia pozycji, gdyż nawet w przypadku niepowodzena dla naszej koncepcji, sygnały dają sporo zarobić.

W ubiegłym tygodniu cena dotarła do kolejnego wsparcia i po raz kolejny widzę możliwości do wzrostu.

 

Analiza wykresu dziennego.

 

Na wykresie widzimy oznaczenie falowe WXYXZ lub jak kto woli wielkie ABC (nie oznaczone na wykresie). W zasadzie żeby było poprawnie to ostania fala X powinna być umiejscowiona na niższym dołku. Winien jestem poprawienie oznaczeń w stosunku do poprzedniego wariantu (zauważyłem to w tej chwili podczas opisywania wykresu).

Wsparcie aktualnie mamy bardzo mocne. Są nim:

  • oznaczenie falowe,
  • poziom geometryczny wielu kombinacji fal i podfal,
  • zniesienie fibo,
  • wsparcie liniowe (nieoznaczone na wykres – linia po ostatnich dołkach)

 

EURGBPD26

 

Pozycje w portfelu już mam, ponieważ brałem wcześniej z niższych TF’ów. Oznaczyłem poziomą linią techniczne wskazania do dalszych wzrostów. Nie będę opisywał dokładnego miejsca wystąpienia sygnału, ponieważ zrobiłem to na forum. Jestem to winien zgodnie z umową o opisywaniu technicznych warunków wystąpienia sygnałów.

 

Analiza wykresy tygodniowego.

 

Pierwszy wykres tygodniowy pokazuje jak wielki zasięg ma szansę wykonać nasz walor. Szansę są ale pamiętać należy o stopach i zabezpieczeniach.

 

Mam tu na myśli kontynuację ruchu po wybiciu długoterminowej linii trendu spadkowego. Pierwszy swing został dynamicznie wykonany i obecnie Tworzy się jego korekta. „Celujemy” w poziomy jej zakończenia. Oczywiście słowo celujemy jest podane humorystycznie, gdyż ja na giełdzie stosuję techniki i zarabiam analitycznie a nie strzelam jak w kasynie.

 

EURGBPW261

 

Kolejny wykres tygodniowy przedstawia bardzo ładną formację prowzrostową na opisanym wsparciu. Jak widać wszystko ładnie nam się zgrywa. Powiem niepokojącą, że dawno nie widziałem tak zsynchronizowanych w jeden punkt narzędzi analizy techniczne. W sumie o to chodzi aby narzędzia wzajemnie się potwierdzały w zbliżonej strefie. Te zaś występują niemal idealnie.

Nie ma co też się zastanawiać i szukać podtekstów, po prostu bierzemy taki sygnał z ustawionym stopem na wiadomym nam poziomie technicznym.

Zasięg widać na tym wykresie jaki jest a potencjał całego układu długoterminowego ogromny.

 

EURGBPW262

 

To już chyba ostatnia analiza dzisiejszego dnia. Jest jeszcze kilka, jednak pozostawiam je członkom grupy inwestorów. Dzisiaj raczej nie napiszę nic ponieważ rodzinka chce wyskoczyć na zakupy i już mnie gonią od komputera.

Bardzo proszę zerknąć na poprzednie analizy dzisiejszego dnia (wig20, pko i aud/cad). Dodam, że w obserwacji są jeszcze walory usd/sek, eur/chf, copper i platyna. O platynie pisałem w kontekście dużych wzrostów. Ostatnie świeczki od sygnału kupna były wzrostowe i zyskowne, zaś obecnie wydaje mi się, że korekta się zbliża i za kilka dni będziemy szukali dogodnych poziomów do podłączenia się na L.

Ponownie polecam zapisanie się na NEWSLETTER w celu otrzymywania na bieżąco analiz publikowanych, jak i niepublikowanych.

Jutro jak pisałem, prowadzę szkolenie u Karola w Warszawie więc mój czas przy komputerze będzie ograniczony na analizę. Może wieczorkiem mi się uda w hotelu coś naskrobać.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz