Analizy

Analiza Dax, interwał dzienny i 2-godzinny, 28.07.2013r.

Podziel się postem:

Co jakiś czas zaglądam do wykresów indeksów zagranicznych. Dax’a grałem w zeszłym tygodniu. Nie było to wejście techniczne, które lubię, tylko na spodziewany koniec impulsu. Na wykresie będzie widać o co mi chodzi.

Jedynie wąska grupa osób otrzymała sms zmoją pozycją. Na stronie nie publikowałem z uwagi na ryzykowne zajęcie pozycji w skali intra.

 

Interwał 2-godzinny.

 

Wykres 2-godzinny zakłada przecenę od szczytu do dołka korektą abc. Od tego miejsca na poziomie nieco poniżej 7700 rozpisuję ruch w górę w formie impulsu. Jest to wersja wzrostowa, alternatywną podam później na wykresie dziennym.

 

Wracając do wykresu. Po pierwszym ruchu oznaczonym falką 1 nastąpiła korekta – 2 i następnie rozszerzona fala 3. Tutaj zastosowałem liczenie bardzo uproszczone (z reguły elliotta stosuję w wersji uproszczonej) i obarczone błędami. Dlatego najważniejsze są linie trendu i strefy geometryczne a takie tutaj wystąpiły. Do zajęcia pozycji służą techniki z jasno określonymi warunkami wejść i zabezpieczeń.

 

Obecnie zakładamy zakończenie fali 3 lub C (tego również nie można wykluczyć) i miejsce to dawało okazję do wzięcia S. Miejsca określone prostokątami są miejscami wsparć, w mojej ocenie. Na tych poziomach na pewno będę obserwował wykres i na niższych interwałach analizował dany ruch.

 

Zejście trwałe poniżej poziomego wsparcia będzie negowało wariant wzrostowy.

Czyli fala 4 nie może nią być z uwagi na zasady Elliotta w impulsie.

 

Istnieje też możliwość zakończenia korekty na obecnym poziomie (co prawda korekta byłaby bardzo płytka bo ok 23% ale jest to jaka najbardziej możliwe). Wolałbym osobiście aby korekta zeszła chociaż do 38% wewn. fibo wówczas będzie łatwiej rozrysować ruch korekcyjny.

Jeśli oznaczenie falowe jest prawidłowe to zgodnie z teorią fale czwarte są najbardziej zagmatwane, mylące i nieregularne. Tę zasadę również możemy uprościć. Gdzieś przeczytałem, że jak nie wiemy co się dzieję na wykresie, gdyż jest meczący horyzont to możemy zakładać falę 4. Oczywiście bardzo rozrywkowe podejście to tematu ale coś w tym jest.

Zatem wariant wzrostowy jest przeze mnie brany pod uwagę z uwzględnieniem strategicznych poziomów docelowych dla korekty.

Nie jestem osobą, która ślepo wmawia dany trend tylko szukającą miejsc jego zmiany.

 

Dax2h

 

Interwał dzienny.

 

I teraz żeby nie było tak kolorowo, podam wariant alternatywny.

Od początku.

Ruch od szczytu jest impulsem (choć falowo wygląda na korektę. Ale Elliott to Elliot  i każdy widzi go inaczej. Dlatego pozostawiam Państwu ocenę fal). Obecny ruch od dołka rozpisujemy jako korekcyjny jako ABC.

Sama korekta, również nie jest zgodna z zasadami, ponieważ fala C jest znacznie za długa w stosunku do fali A. Jednak bywają takie anomalie. Całość sięga poziomu wewn fibo 76,4 %.

 

Dodatkowo podpowiedzią o ewentualnym zakończeniu korekty fali 4 (nawiązując do wariantu wzrostowego) jest dolna granica linii kanału.

 

opcja spadkowa w tej chwili nie jest brana przeze mnie pod uwagę. Wybór należy do samego inwestora. Podałem jedynie obie wersje z zaznaczonymi miejscami strategicznymi.

 

DaxD

 

Nie lubię analiz typu będzie rosło albo spadało, dlatego podaję warunki dla spełnienia dla danej opcji. Jak widać warto poszukiwać miejsc wspólnych z obu wariantów, gdzie decyzja o zajęciu pozycji nie kłóci się wzajemnie.

Pozdrawiam i życzę udanych zagrań. Wyjeżdżam na tygodniowy urlop i zapewne będę pisał jak czas pozwoli a przede wszystkim małżonka. Na widok komputera i mnie przy nim często zmienia się jej samopoczucie.

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz