Analizy

Analiza CAC40, Szersza perspektywa, D1, 31.10

Podziel się postem:

Kilka dni temu obiecałem analizę CAC40 w ujęciu nieco szerszym. Zatem pokusiłem się o „narysowanie” mojego spojrzenia na rynek  z wykresu dziennego.

Po serii udanych zagrań na niższych interwałach (zapraszam do czytania bieżących i historycznych analiz) sytuacja nieco zmieniła się w dłuższym terminie. O tyle że warto pomyśleć o inwestycji  w dłuższym okresie.

 

Możliwości inwestora na giełdzie są nieograniczone. W przypadku mniej pewnych sytuacji rynkowych warto zejść na niższe interwały czasowe i równie skutecznie zarabiać. Natomiast jeśli rynek kreśli ciekawe układy cenowe i formacje odwracające trend istnieje również szansa za utrzymanie pozycji w dłuższym okresie o większym zasięgu.

 

Wykres CAC40 pokazuje że dzisiejsza sesja (mimo że jeszcze nie skończona) może okazać się odwracającą. Do pełni szczęścia brakuje wybicie linii flagi (zielony kanał) oraz wybicie dołka, jak również kształtuje się formacja odwracająca RGR (nie narysowałem ponieważ zapomniałem o niej w trakcie rysowania). Sygnały wstępne już padły (w przypadku utrzymania bieżących cen do zakończenia dnia).

Falowo wygląda jakby rynek robił falę C lub 3 lub 3wC/3. Trochę Elliottem co niektórym mogłem zamieszać. Osobiście, jak często podkreślam, lubię bardzo upraszczać liczenie fal pod kątem robienia analiz i zajęcia pozycji.

Pozycję pobrałem jak widać (z tf-ów niższych ale na dłuższy termin zgodnie z analizą) i poczekamy zobaczymyco z tego wyjdzie.

 

Minimalny zasięg oznaczyłem obszarem niebieskim. Bardzo możliwe że urodzi się z tego coś więcej. Nie ma to większego znaczenia ponieważ przepowiadać przyszłości nie zamierzam, jedynie zagrywam na proste i jasne sygnały.

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz