Analizy

Analiza AUDUSD, interwał tygodniowy, dzienny i 4-godzinny, 10.03.2013r.

Podziel się postem:

Analizę zacznę od interwału tygodniowego i stopniowo będziemy zaglądać do niższych stref czasowych.

Widać na tygodniówce wsparcie geometryczne potwierdzone układem kanału/flagi. Sygnałów średnioterminowych nie ma, wskazuję tylko na wystąpienie ciekawego wsparcia, pod które można zagrać z niższych TF. Może okazać się że zostanie ono pokonane bez walki, wówczas spadki przybiorą dynamiczniejszą postać. Ewentualne odbicie traktuję w ramach korekty.

 

 

AUDUSDW

 

Interwał dzienny dokładniej pokazuje omawiany kanał. Trudno kombinować pod trend na siłę ale widać ciekawą formację cenową na wsparciu (zielony obszar i dolna linia kanału).

Zatem sygnał wstępny został dany wcześniej teraz należy poczekać na sygnały klasyczne oraz wykazanie siły we wzrostach. Kolejny sygnał wstępny to naruszenie linii trendu spadkowego, czekamy na potwierdzenie.

 

audusdD

 

I teraz najważniejszy interwał, godzinny, gdzie widać ostatni swing spadkowy w mozliwym TUK (więcej na szkoleniach AT). Następnie odbicie od wsparcia i atak popytu do wysokości mocnego oporu poziomego.

Jak widać cena idealnie respektuje wyznaczone strefy wsparć i oporów. W chwili obecnej wiele wskazuje na końcowy etap korekty po której winien nastapić przynajmnie drugi taki ruch wzrostowy. Być może wsparcie poziome wyznaczone w okolicy 1.0224 odwróci tendencję spadkową.

Należy również założyć możliwość wystąpienia korekty złożonej wxy itd.

Każdy pobiera pozycję według własnych technik, ja wskazuję jedynie ciekawe miejsca i układy. Jak ich szukać i rozpoznawać uczę na szkoleniach indywidualnych.

Stop dla opisanego scenariusza powinien znajdować się pod dołkiem.

 

AudusdH4

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz