Analizy

Analiza AUD/USD, interwał dzienny, 14.04.2013r.

Podziel się postem:

Poprzedni wpis pary walutowej AUD/USD wskazywał na odbicie w rejonach dolnej linii kanału spadkowego. Dzisiaj mamy sytuację odwrotną. Pomimo nie określonej struktury falowej istnieje spora strefa oporowa dla dalszej zwyżki ceny. Są nimi:

 

  • górna linia kanału,
  • pięciofalowa struktura ostatniego swingu (falowo cały ruch w średnim terminie jest nieczytelny),
  • strefa oporów geometrycznych dla ostatniego swingu,
  • wzrost w kanale wzrostowym przyspieszonym z dojściem do jego górnego ograniczenia,
  • wskazania oscylatora – strefa mocnego wykupienia,
  • dywergencja negatywna na oscylatorze,
  • formacja świecowa „gwiazda wieczorna”.

 

Jak widać, tym razem nałożyło się wiele a oporów i wskazań do rozpatrzenia możliwości zajęcia pozycji na spadki.  Stosunek straty do zysku wynosi 1:3. Stop dla formacji wyniesie ok 100 pipsów z uwagi na interwał dzienny.

 

Krótkoterminowo dopuszczam ruch korekcyjny w górę.

Zaznaczam, iż omówiona sytuacja dotyczy jedynie wstępnych sygnałów na podstawie bliskości strefy oporowej. Technicznie sygnał powstanie niżej po gorszej cenie ale z większym prawdopodobieństwem sukcesu. Wybór strategi zależy od indywidualnych preferencji i skłonności do ryzyka.

—————–

Polecam konto forex w firmie Iron FX. Na stronie istnieje możliwość założenia konta za pośrednictwem linka rejestracyjnego.

W miesiącu kwietniu rejestracja objęta jest promocją. Polega ona na zasileniu konta nowo założonego, przez firmę IronFx,  50% dodatkiem sumy wpłaconej.

Ponadto osoby, które wybiorą taką opcję otrzymają wsparcie analityczne w postaci częstych analiz szczegółowych wybranych walorów. Analizy będą przesyłane na maila. Dopuszczam również założenie grupy na skype z dziennymi wymianami zdań oraz wskazaniami na sygnały powstające w skali intra. Proszę pisać w tej sprawie na skrzynkę mailową galeriazyskow@gmail.com.

 

aud

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz