Analizy

Analiza AUD/USD, interwał dzienny, 12.05.2013r.

Podziel się postem:

Wreszcie trochę czasu wolnego na napisanie kilku analiz.

Po dłuższym czasie powracamy do pary walutowej AUD/USD. Ostatnie ruchy dały dobrze zarobić. od kilku dni mocno obserwuję walor i czekam na dobre poziomy.

 

W tej chwili co zauważyłem, to ciekawe miejsca wsparć. Lokacja geometryczna jest bardzo dobra, pomimo przebicie przez cenę wsparcia liniowego wynikającego z kanału. Falowo nie staram się rozpisać szczegółowo ruchu od szczytu. Można założyć jedynie że jest to „boczniak” czyli w nomenklaturze Elliott’owskiej prawdopodobna korekta złożona WXY lub WXYXZ. Jak zwał tak zwał byle dał zarobić.

Jak widać moje podejście do analizowania jest bardziej wszechstronne, zakładające wzajemne potwierdzenie wielu narzędzi.

 

Co widzimy na wykresie?

Mocne schłodzenie wskaźników i duży spadek.

Ostatnia świeca dzienna daje większe nadzieje na odbicie a nawet zwrot. Jednakże sygnału w tej chwili nie ma i nie należy poszukiwać go na siłę.

Poziome miejsca wsparć to w mojej ocenie istotne wsparcia geometryczne wyznaczone na podstawie wielu miejsc strategicznych. Jak widać cena respektuje te miejsca i zatrzymanie na nich nie jest przypadkowe. Czy będzie zwrot to inna sprawa ale sygnał może zaistnieć i warto mieść to na uwadze.

 

Świeca popytowa dzienna może znacznie zmienić obraz i zwiększyć szanse na wzrost. Wejście ponowne do kanału da wstępny sygnał kupna.

Zatem zalecana dalsza obserwacja gdyż sygnał jest blisko.

 

aud_usd

Podziel się postem:

Dodaj komentarz