Analizy

Analia wykresu złota, interwał H4, 1.05.2015r.

Podziel się postem:

Witam w pierwszym dniu majowym. U nas dzień leniuchowania, zaś giełdy zachodnie żyły własnym życiem.

Ostatni sygnał kupna na złocie doskonale zadziałał a nawet dał zarobić. Dzisiejszy dzień przyniósł spadem i prawdopodobnie wykończenie korekty wyższego rzędu.

 

Chciałby zatem przedstawić mój pomysł na dalsze możliwe ruchy złota. Jak już wielokrotnie pisałem, inwestor nie może upierać się przy swojej racji tylko sprawnie reagować na zmienny rynek. Do tego służy stop loss, który pozwala zminimalizować straty lub zachować zysk poprzez podnoszenie jego poziomu wraz z ruchem zgodnym z sygnałem.

 

Na wykresie H4 oznaczyłem kanał spadkowy. Ruch falowy wcześniej zlokalizowany jako abc prawdopodobnie jest teraz falą W, następnie mieliśmy falę X i obecny spadem może być falą Y. W ten sposób korekta przybrała postać złożoną WXY. Oczywiście jest to pewien scenariusz, który realnie biorę pod uwagę, jednak warto poszukiwać z obecnych poziomów sygnału kupna.

 

Wykres przedstawia wsparcie wynikające z dolnego ograniczenia kanału spadkowego, poziom fibo, równość fal korekty, wsparcie poziome.

Takie zgrupowanie wsparć może zaowocować sygnałem kupna, dodatkowo mamy sprzyjające wartości oscylatorów.

 

goldh444

Kolejny poziom wsparcia naniesiony na wykres również jest interesujący i zacznie obowiązywać w przypadku zignorowania przez wykres wsparcia bieżącego.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz