Analizy

Aktuazliacja wykresu wig20 i analiza mwig40, 1.03.2015r.

Podziel się postem:

Zapisz się do NEWSLETTERA aby otrzymywać bieżące analizy.

 

We wpisać na temat wig20 i Fw20 opisywałem miejsca z których istnieje wielka szansa na wzrost wartości indeksów.

Przy okazji nadmienię, że szczególnie duży potencjał widziałem na subindeksach wig ukraina i wig spożywczy, jak również wig deweloper. Podałem kilka propozycji spółek do kupna.

 

WIG20 – interwał dzienny.

wig20aktuazliacja

Ostatnie ruchy szczytowe wchodzą w coraz niższą oscylację. Możliwa korekta całego wzrostu. Poszczególne akcje przy takim wzroście indeksu dały zarobek od 20 – 100 %.

Technika handlu na akcjach jest taka, że poszukujemy spółek wykazujących chęć do wzrostów tylko wtedy gdy jest pozytywny sentyment na indeksach. Najlepiej jeśli mamy sygnał kupna na indeksie wówczas 90% spółek będzie rosła.

 

Analiza MWIG40.

Wraz ze wzrostem indeksu głównego swoje miejsca wsparć zaliczył indeks średnich spółek.

Tutaj również jest możliwość zarobku.

Najlepszym sposobem jest wyszukanie spółek z tego indeksu albo po prostu zakupienie jednostek funduszy inwestycyjnych.

Na ten temat także napisałem kilka słów. Od razu zaznaczam, że nie jestem pracownikiem towarzystw inwestycyjnych, jak również nie „naganiam” na ich posiadanie. Osobiście posiadam spory kapitał w tych instrumentach jako pozostałości owczego pędu, któremu poddałem się przed 2007-8 rokiem. Potem wiemy jaki był los funduszy. Od tamtej pory zaczęła się przygodna z giełdą, po bolesnej nauczce.

 

Dzisiaj mocno wyedukowany wchodzę ponownie w fundusze akcji, kiedy widzę sygnały a uciekam na odpowiednim zysku lub braku perspektyw do wzrostu.

Dokładnie pisałem kiedy zakupuję jednostki średnich i małych spółek a dzisiaj mamy zyski w okolicach 10%. Na początku nowego roku pisałem o ociepleniu na giełdzie i takie obecnie mamy. Warto poszukać starsze posty.

 

Dla przykładu przedstawiam wykres mwig40.

mwig40d

Aha, w analizie trendu patrzymy na interwały minimum dzienny. Liczą się głównie ruchy większego zasięgu z uwagi na dwudniowe wyceny zarządzających funduszami i to samo tyczy się momentu wyjścia z nich.

Do tego należy doliczyć spore potrącenia z zysku dla firm zarządzających. Jednym słowem typowe skubanie klientów. Ale cóż, nauka, nauka i jeszcze raz nauka a zarobić też się da.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz