Analizy

Aktualizacja wykresu FW20, interwał godzinowy, realizacja zysku ok. 40 pkt.

Podziel się postem:

Kolejny fajny traid wyszedł doskonale dając trochę ponad 40 pkt zysku na kontrakcie terminowych fw20.

Poprzednia analiza opisała miejsce ważnych wsparć geometrycznych oraz falowych (oznaczona korekta abc) plus kilka innych wskazań, gdzie rynek respektował te miejsca.

 

Podaję link do analizy – http://galeriazyskow.pl/analiza-fw20-h1-i-d-realizacja-zysku-ok-50-pkt-23-05-2013r/.

 

Często jest tak, że na jakimś walorze nic się nie dzieje przez dłuższy okres czasu i otrzymuję pytania dlaczego nie opisuję danych instrumentów. Odpowiem na forum na te pytania z uwagi na ilość maili, które muszę odesłać z podobną treścią.

Ostatnie ruchy na kontrakcie terminowym nie były dla mnie zbyt czytelne i osobiście wolę poczekać na jaśniejsze scenariusze i układy cenowy dające większą możliwość zarobku. W tym czasie można zarobić na innych walorach, które takowe sygnały dają. Dlatego serwis prowadzony jest w sposób wszechstronny, gdzie nie ograniczamy się do kilku spółek czy indeksów. Oczywiście wszystkich nie sposób analizować jednocześnie.

 

Wracając do analizy.

Co teraz?

Na wykresie godzinowym widać ukształtowany kanał przyspieszony i bardzo możliwe że cena wzrosła impulsem. Wybicie może dać okazję do zagrania na S… ale według mnie będzie to dość ryzykowne z uwagi na ruch przeciwko trendowi głównemu. Proszę dobrze zrozumieć moja ocenę. Osoby handlujące intra potraktują taką sytuację do urwania paru punktów.

Widzę dwa scenariusze. Po ewentualnej korekcie podłączenie się do trendu na kolejną fale wzrostową, zakładając że korekta wyższego rzędu zakończyła się.

Drugi scenariusz jaki zakładam to jeszcze omotanie inwestorów i rozwiniecie korekty o kolejne fale w ramach korekty złożonej WXY. Wówczas zasięg całej korekty mógłby sięgnąć kolejnej strefy wsparć oznaczonej wcześniej na wykresie.

Oba scenariusze są jak najbardziej prawdopodobne. Wszystko zależy od podejścia i psychologii rynku.  Osoby oczekujące na pełny zasięg korekty mogą się nie doczekać pozostając poza rynkiem. Natomiast wejście kiedy „pociąg odjeżdża” może być ryzykowne i kosztowne w sytuacji dopełnienia korekty.

Odwieczny problem inwestora, dlatego preferuję zawierania transakcji po wystąpieniu sygnału.

 

fw20h115

Podziel się postem:

2 Replies to “Aktualizacja wykresu FW20, interwał godzinowy, realizacja zysku ok. 40 pkt.

  1. Często piszę o miejscach wejścia w analizach a nawet widać moje pozycje na wykresie. Rozumiem, że kolega ma na myśli ostatnią analizę dotyczącą kontraktów terminowych. Dokładnie pisałem o tym rozpisując na wykresie korektę abc i wskazania oscylatora oraz kilka innymi sugestii.
   Natomiast w poście podsumowującym napisałem o zasadności zamknięcia tej pozycji mino, że jak widzimy rynek idzie wyżej.

   Wydaje mi się że wystarczy dobrze opisana analiza żeby ktoś mógł skorzystać a nie gotowy sygnał. Każdy inwestor ma swoją metodologię wejść w pozycję. Istnieją bardziej agresywne i mniej. Wszystko ma plusy i minusy. Agresywne zajęcie jest przy niższym stopie przy mniejszej skuteczności. Wejście konserwatywne (techniczne) jest pewniejsze ale przy dość dużych odległościach zabezpieczających. Jak widać wszystko zależy od preferencji inwestora. Często o tym piszę i często opisuję poziomy wejść agresywnych, tzn sygnałów wstępnych i wejść na poziomach technicznych.,

   Odpowiadając jednym słowem gotowe sygnały nie są podawane (nie zawsze je widać, gdyż na fw20 zajmuję pozycję w CityIndex i nie widać ich na wykresie)ale analiza dokładnie opisuje miejsca wsparć i oporów. Jeśli ktoś chce gotowe sygnały strategii systemów to zapraszam do działu usług.

Dodaj komentarz