Analizy

Aktualizacja wykresu wig20 oraz kontraktów terminowych FW20, 01.06.2014r.

Podziel się postem:

Wcześniejsza analiza wykresu kontraktów terminowych fw20 zakładała wykonanie korekty po wcześniejszym wzroście. Sygnałem zajęcia pozycji miało być trwałe wybicie krótkoterminowej  linii trendu spadkowego. Jak widać cena nie przebiła tej linii i pogłębiła dołek.

 

Link do analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-kontraktow-terminowych-fw20-29-05-2014r/

 

Dzisiaj zamieszczam wykres zaktualizowany, na którym widać możliwe pogłębienie tej korekty lub jej rozszerzenie. Nadal widzę szansę na wybicie linii trendu z tej korekty,  jednak układ daje nam coraz mniej miejsca na spadek aby można było mówić o korekcie.

Zamieszczam dwa wykresy: wig-u20 i fw20. Na obu kształt korekty jest nieco inny.

Celowo zamieszczam oba, wykresy (wig-20 i fw20)  żeby zobaczyć różnice. Na jednym wykresie widzimy czysty układ korekcyjny, drugi zaś układa się raczej w impuls lub korektę złożoną. Należy mieć to na uwadze, dlatego najważniejsze dla mnie są poziomy wsparć.

Mój scenariusz idzie do kosza jeśli cena przebije poziom 2360 na fw20 i 2380 na wig-u 20. Pozioma lina trendu na obu wykresach jest bardzo ważna i może sugerować negację mojego myślenia o odbiciu wzrostowym.

 

fw200206

 

wig200106

 

Z moich wykresów wnioskować można, że nadal widzę szansę na zadziałanie wsparć w ramach korekty ostatnich wzrostów. Jednak nie upieram się, gdyż coraz bardziej komplikuje się sytuacja giełd zagranicznych. Tam też widzę szansę na mały ruch ponad szczyty (FTSE, CAC40) i co potem?

 

Tyle ode mnie. Jak pisałem, w ten weekend jestem w Ełku (za chwilę wyjeżdżam), gdzie szkoliłem dwóch Panów którzy dołączą do grupy inwestorów na chacie zamkniętym. Mam nadzieję, że będą to kolejne wartościowe osoby wspomagające nasze działania inwestycyjne.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz