Analizy

Aktualizacja wykresu USD/PLN 1D, 29.08

Podziel się postem:

Na parze walutowej USD/PLN w oznaczonej strefie wsparć, podczas poprzedniego wpisu z dnia 7.08,  rynek wykonał zwrot dając szansę na umocnienie się dolara względem złotówki. Dzisiejsza świeca przedstawia mocny atak popytu.

Co działo się z moją pozycją? Mianowicie po poprzednim odbiciu od wspomnianej strefy wsparć, rynek pogłębił dno sesyjnie co skutkowało uruchomieniem zlecenia SL na mojej platformie. Strata nie była duża, ponieważ po przebiciu lokalnego szczytu stop loss powędrował nieco wyżej pod poprzedni dołek. Po zaistnieniu kolejnego sygnału na tej samej strefie wsparć pobrałem ponownie pozycję na wzrosty (jak widać na wykresie) i utrzymuję ją, mam nadzieję, troszkę dłużej.

Tak bywa na giełdzie że rynek robi „fałszywki” (bądź ja nie dałem rynkowy wykończyć impulsu w korekcie złożonej)  zaś inwestor musi szybko reagować na takie sytuacje. Aktywowanie zlecenia SL nie powoduje u mnie żadnych emocji, gdyż ryzyko zgodne z MM jest dla mnie akceptowalne a ponowienie w nieprzypadkowym miejscu pozycji w sumie daje dodatni wynik z obu zagrań. Dużo bardziej problemową sytuacją byłoby posiadanie pozycji bez zleceń zabezpieczających, wówczas ryzyko przełamania strefy wskazanej na wykresie skutkowało by mocną przeceną i znaczna utratą kapitału.

Teraz należy tylko pielęgnować pozycję podnosząc SL na ważnych poziomach cenowych.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz