Analizy

Aktualizacja wykresu spółki PKO SA (PEO), interwał tygodniowy, 20.04.2013r.

Podziel się postem:

Na początku stycznia podałem analizę spółki PKO SA, gdzie padł średnioterminowy sygnał sprzedaży. Takie sygnały na dużych interwałach powstają dość rzadko i charakteryzują się sporym zasięgiem a co za tym idzie sporym potencjalnym zyskiem.

LINK do analizy z dnia 1.1.2013r.

 

Poniżej zamieszczam zaktualizowany wykres spółki z naniesionym poziomem sygnału po cenie 167.50 zł.

Od tamtego miejsca rynek dość mocno spadł i obecnie stoi w „rozkroku”. Pozostaje pytanie czy korekta już jest zakończona i rozpoczynamy wzrost? – mniej prawdopodobny scenariusz dla mnie ale należy takowy dopuszczać.

Kolejnym scenariuszem jest dalsza przecena spółki i notowanie znacznie niższych jej wartości. W obecnej sytuacji rynkowej i okołorynkowej jest duża szansa na takie rozwiązanie.

Pierwszym miejscem wsparć jest dolna linia kanału/flagi. Dopuki nie będzie wyjścia ceny z tej formacji nadal szansę traktuję pół na pół.

Jak widać jest kilka możliwych scenariuszy długoterminowych, ja zaś skupiam się na pewnych sygnałach na różnych interwałach a resztę traktuję jako dostępne możliwe opcje.

 

Zysk z obecnego sygnał to ok 13 zł, co w przełożeniu na kontrakt daje kwotę 1300 zł. Myślę że część zysku można „skonsumować” i ustawić bezpieczne zlecenie obronne.

Jak widać na tym sygnale stracić już nie można i o to chodzi w podejściu inwestycyjnym, żeby na naszych miejscach zamykać część pozycji a resztę pozostawić na wypadek „tąpnięcia” rynku.

 

PEOW

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz