Analizy

Aktualizacja wykresu spółki GTC, interwał dzienny, 17.10.2013r.

Podziel się postem:

No i podał kilka dni temu sygnał kupna na spółce GTC. „Powiem” więcej, średnioterminowo spółka również wygląda dobrze.

Po analizie opisującej strefę wsparć, (link do analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-spolki-gtc-interwal-tygodniowy-06-10-2013r/), napisał do mnie czytelnik z informacją o dobrych fundamentach tej spółki. Osoba ta zajmuje się badaniem kondycji spółek i analizą fundamentalną. W razie potrzeby mogę poprosić Pana Leszka o pomoc w ocenie fundamentalnej przyszłej spółki.

 

Bardzo dobrze mieć takie informacje, które idą w parze z analizą techniczną. Dodatkowo warto analizować warunki zewnętrzne oraz trend ogólny rynku czy danego indeksu lub subindeksu.

 

Ja osobiście zajmuję się analizą techniczną i raczej z powodu wielkiej ilości analizowanych walorów nie mam możliwości, głownie czasowych, czytać i poszukiwać informacji na temat każdej analizowanej spółki.

Oczywiście bieżąca wiedza ekonomiczna i gospodarcza jest wskazana podczas inwestowania, jednak dobra znajomość technik analizowania wykresu jest kluczem do sukcesu.

 

Wracając do analizy spółki GTC, mogę wyrazić opinię, że cena podąża zgodnie z założonym planem. Sugerowane miejsce sygnalne na poziomie 7.43 zł okazało się poprawne. Przed dalszą zwyżką jeszcze zapora w postaci linii trendu i droga na szczyty otwarta. Średnioterminowo potencjał do wzrostów jest znacznie większy.

 

Do dnia dzisiejszego wynik procentowy od sygnału wynosi ok 13-14%. Wykres dzienny przedstawia sygnał oraz kontynuację trendu.

 

Alternatywą dla scenariusza wzrostowego jest TUK w fali C. Jedyne rozwiązanie, które przychodzi mi do głowy z uwagi nałożenia szczytu fali 4 na dołek fali 1. Jest to wariant mało prawdopodobny ale jeszcze możliwy. Średnioterminowo nie zmienia to układy korekcyjnego, jedynie dopuszcza pogłębienie dołka.

 

GTC

Podziel się postem:

Dodaj komentarz