Analizy

Aktualizacja wykresu sp500 futures, czas na zabezpieczenie zysku, 5.02.2015r.

Podziel się postem:

  Zapisz się na NEWSLETTER jeśli chcesz otrzymać bieżące analizy.

 

Na wykresie kontraktów pochodnych indeksu sp500 wiele działo się w ostatnim tygodniu.

Przypomnę moją analizę, w której określałem zakończenie korekty i wskazywałem na moment powstania sygnał kupna o charakterze krótkoterminowym.

Był to kolejny prezent dla moich czytelników w postaci sygnałów transakcyjnych płynących z analizy technicznej. Sądzę, że warto nabyć wiedzę do samodzielnego określania tego typu wejść.

Link do analizy sp500 futures: http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-kontraktow-terminowych-2-02-2015r/

 

Poniżej screen z analizy.

sp500sygnał

Dokładnie czytając analizę można dostrzec wcześniejszą okazję do zajęcia pozycji. Sygnał jednak nie powstał (warunkiem zajęcia pozycji było wybicie kanału spadkowego) więc zmodyfikowałem nieco poziom wejścia o niższą półkę cenową (moment wejścia podyktowany był inną techniką generowania sygnału.

 

Czas więc na podsumowanie naszego wejścia w pozycję długą.

sp500target

Trend jak widać ładnie się rozwinął a dzisiaj sądzę, że warto pomyśleć nad zabezpieczeniem zysku lub części zysku. Szkoda byłoby stracić wypracowany target tym bardziej, że oscylatory są na poziomach wykupienia i dają już dywergencje.

Oczywiście nie warto za nastawiać się tylko na określony zysk o czym pisałem w poprzednim wpisie dotyczącym spółki Kghm. Nigdy nie wiemy kiedy trend przyspieszy lub po prostu cena eksploduje dając nam ponad przeciętny zysk.

Dla osób ceniących kapitał podaję propozycję ciasnego stopa. Stop średnioterminowy znajduje się pod większym dołkiem na poziomie 2020 pkt.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz