Analizy

Aktualizacja wykresu kontraktów terminowych fw20, zamnięcie sygnału na S, zysk ponad 120 pkt.

Podziel się postem:

Kilka dni temu zamieściłem analizę z powstaniem sygnału sprzedaży. Sygnał dałem na poziomie 2590 – 2600. Rynek spadł od tamtego miejsca ok 120-150 pkt. Powiedzmy że po dzisiejszej sesji zamykam sygnał sprzedaży co daje zysk ok 120 pkt.

 

Link do analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-indeksu-wig20-i-rynku-terminowego-fw20-interwal-godzinowy-1-12-2013r/

 

Dzisiaj widzę przesilenie spadku i czytelny układ falowy impulsu spadkowego.

Ponadto poziom ceny znajduje się na ważnym wsparciu/oporze poziomym (wielokrotnie poziome ten służył jako opór i wsparcie). Dodatkowo poziom pokrywa się z zniesieniem fibo.

 

Układ falowy posiada w swojej budowie równość fal 1 i 5, co jest dość ważnym elementem w analizie technicznej.

 

fwh1

Atak popytu w końcowym etapie dnia pokazuje siłę na zwiększonych obrotach i podwyższonym wolumenie.

Jak widać poziome ten geometrycznie dobrze wskazuje miejsce zakończenia spadku czyli strefę wsparć.

 

A teraz na kolejnych wykresach poszukajmy nieprzypadkowej lokacji na wykresach H4 i dziennym. Na kolejnych wykresach otrzymamy wyjaśnienie zatrzymania krótkoterminowego trendu spadkowego.

 

fwh4

 

fw20D

Małe wyjaśnienie. Na wykresie użyłem słowa opór. Oczywiście miałem na myśli wsparcie. Nie chcę już zmieniać wykresów, które trzeba by od nowa oznaczać. Potraktujmy to jako wielokrotne zatrzymanie dla ruchów spadkowych jak i wzrostowych.

 

Jak widać za często nie wchodzę na rynek. Bardzo lubię bardziej czytelne i klarowne sygnały. Poprzedni sygnał kupna dałem na poziomie 2170 pkt i zysk kilkaset pkt.

 

Dzisiejsze podsumowanie dotyczy zysku z wejścia agresywnego na poziomie 150 pkt. Dokładnie też opisałem zaistnienie sygnału technicznego (bezpiecznego) przy zamknięciu pod koniec sesji z zyskiem ok 120 pkt.

 

Jak widać w inwestowaniu nie chodzi o częste zajmowanie pozycji tylko o cierpliwe wyczekiwanie sygnałów płynących z wykresów.

 

Niedługo dokonam podsumowania wejścia w pozycję na kontraktach i akcjach spółki KHGM. Jak na razie sygnał jest dobry i rynek podąża w odpowiednim kierunku.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz