Analizy

Aktualizacja wykresu kontraktów terminowych FW20, interwał 4-godzinny, 17.12.2013r.

Podziel się postem:

Poprzednia analiza wskazywała na ciekawe miejsce do odbicia ceny. Dobitnie powtarzałem, że aby myśleć o zajęciu pozycji na wzrost potrzebna jest siła rynku. Oznaką siły jest przebicie poprzedniego szczytu lub pokonanie luki, co też było tożsame z przebiciem ostatniego szczytu.

Jak mówią „Lepiej stracić okazję niż pieniądze”. I tym razem powiedzenie jak najbardziej oddaje realia na giełdzie. Okazja co prawda była ale co z tego skoro sygnał nie powstał. Niestety albo stety, my jednak zarabiamy pieniądze a nie bawimy się w przepowiednie czy wróżenie z fusów.

Techniki, które używam są sprawdzone w wieloletnim tradingu i od pewnego czasu mam zaufanie jedynie do własnych sprawdzonych technik, trochę autorskich ale zgodnych z AT.

 

Wykres poprzedniej analizy.

fw20poprzednie

 

Jak widać na wykresie poprzedniej analizy żadne z tych miejsc nie zostało przebite trwale a zatem nie było mowy o jakiejkolwiek zmianie tendencji spadkowej.

 

Co teraz?

W tej chwili rynek znajduje się w skrajnym wręcz wyprzedaniu i odbicie może przyjść w każdej chwili. Dodatkowo zbliżające się rozliczenie kontraktów sugeruje otrzymanie cen na obecnych poziomach lub niższych.

Poszukując domysłów o zajętych pozycjach przez tzw. „grubasów” można zakładać, że są to pozycje na spadki. Idąc dalej tym tropem możemy zakładać, że inwestor ten będzie chciał cenę własnych pozycji utrzymać do rozliczenia.

 

To są oczywiście dywagacje nie mające żadnego zastosowania w argumentach. Jest to tylko moje „głośne” myślenie. My zaś analizujemy wykresy, czytamy ich wskazania i reagujemy na sygnały.

 

fw20H4

 

W najbliższych dniach zająłbym się jedynie obserwacją wykresów lub rozpoczęciem przygotowań do Świąt. Po takim spadku i dość głębokim zejściu ceny raczej nie proponuję ryzykowania pieniędzy na próby łapania dołków i „grania” pod korektę.

 

Sygnał sprzedaży zamknąłem trochę przedwcześnie ale lepszy wróbel w garści niż ….

 

Jak wiedzą czytelnicy mojego serwisu na kontraktach terminowych zajmuję pozycje stosunkowo rzadko i tylko w lokacjach bardzo czytelnych.

Ponadto jest wiele innych walorów w obecnej chwili o czytelnych strukturach, gdzie są możliwości zarobku. W poprzednich analizach opisałem kilka walorów jak Copper (miedź), gdzie dany sygnał kupna nadal obowiązuje a cena każdego dnia pobija poprzednie maksima.  Kolejne analizy niepublikowane podaję w grupie analitycznej. I te również zawierały kilka ciekawych instrumentów dających okazję do zarobku w ostatnich dniach.

 

Przy okazji nadmienię jeszcze do polskich kontraktów, że system Gold utrzymuje pozycję S od poziomu 2585 pkt.

System Gold powiedziałbym szlagierowy na podstawie, którego opracowałem kolejne odmiany Gold +Target dla osób ceniących częściowe zamykanie pozycji również sprawuje się doskonale. Gold + Target zabiera szybciej zysk na poziomie targetu ok 100 pkt.  System wraz z jego odmianami charakteryzuje się wielką skutecznością zarówno w trendzie (Gold) jak i przejściu ceny w trend boczny (Gold + Target o różnych cenach TP, są 3 poziomy). Od wielu lat posiada niezmienne parametry i coroczny zysk mimo trudnych warunków na giełdzie. Musze nadmienić, że system zajmuje jedynie ok 12-20 rocznie a więc są one zawierane w istnych momentach zmiany trendu.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz