Analizy

Aktualizacja wykresu kontraktów terminowych FW20, 18.05.2014r.

Podziel się postem:

Ostatnia analiza zakładała odbicie od wyliczonej strefy wsparć i tak tez nastąpiło. Zysk nie był powalający na kolana bo niewiele ponad 30 pkt. Jak ktoś zdążył zainkasować cokolwiek to dobrze. Obecny spadek nie zmienia jeszcze mojego nastawienia do większego odbicia na naszej giełdzie do czasu pokonania dołków z okolic 2300 pkt.

 

Przypomnę link do analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-kontraktow-terminowych-fw20-interwal-dzienny-7-05-2014r/

i najważniejszy wykres.

fw20m14

 

Na wykresie wyraźnie widać dwie strefy wsparć i dokładnie to opisałem. Zależne było to od dwóch korekty co też wyjaśniłem. Widziałem dwa jej rodzaje:

  • złożoną wxy
  • prostą 3-3-5.

————————————-

Dzisiaj natomiast, przedstawiam propozycję układu falowego, który biorę realnie pod uwagę. Strefy wsparć pozostają te same.

Na wykresie widać też zarobek po wcześniejszym sygnale agresywnym. Co prawda skromny i nie można mówić, że taki zakładałem ale niepokojące były 3 fale sugerujące możliwość wystąpienia korekty a w całości korekty w ramach fali 4. W takiej sytuacji winniśmy oczekiwać jeszcze jednego zejścia w dół jako fali 5.

 

FW201805

 

Co teraz?

Możliwe są dwa scenariusze:

  • Wcześniejszy sygnał nadal aktualny i z obecnych miejsc widzę szansę na ruch,
  • pogłębienie lokalnych dołków do wyznaczonych wsparć i potem ruch (o czym wspomniałem wyżej).

Wsparcia wyznaczam innymi narzędziami natomiast liczenie fal jest tylko pomocne do dopełnienia struktury-tylko i wyłącznie jako dodatek ale istotny.

 

Tak więc kolejny walor mamy do obserwacji i być może będzie okazja coś zarobić.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz